Tauragiškių rinktas Seimo narys Naujosios sąjungos atstovas Vaclovas Karbauskis jam priklausančiame rajono laikraštyje giriamas už rūpestį žemdirbiais, mat jo iniciatyva Seimas buvo priėmęs įstatymo pataisą, kad už daržoves ir vaisius Pridėtinės vertės mokestis (PVM) būtų sumažintas nuo 18 iki 5 procentų.

Bet LR prezidentas šios pataisos nepasirašė, tačiau Seimas vėl ją priėmė.
Specialistai teigia, kad mažinant PVM tik kai kurioms prekėms, produktams ar paslaugoms būtų iškreipta rinka, be to, iš to nebūtų jokios naudos nei daržovių augintojams, nei pirkėjams, nes antpelnį pasiimtų pardavėjai.

Esą tuomet biudžeto pinigais būtų dotuojami ne tik mūsų prekybininkai, bet ir Lenkijos daržovių ir vaisių augintojai, smarkiai pasistūmėję pirmyn konkurencinėje kovoje su Lietuvos daržovių ir vaisių augintojais. Galbūt šias politiko pastangas galima laikyti tik noru pasirodyti labai geram prieš ūkininkus ir pirkėjus, kad jie tauragiškį vėl išrinktų į Seimą.

O juk V.Karbauskis, antrą kadenciją leidžiantis Seime, turėjo dideles galimybes daržoves ir vaisius auginantiems ūkininkams ištiesti pagalbos ranką dar ankstesnėje kadencijoje, kai jis, tauragiškiai Pranas Petrošius, Arūnas Jancevičius ir šiaulietis Marius Beišys 2001 metų sausio 23 d. laimėjo Turto valdymo fondo skelbtą AB „Tauragės daržovės“ pardavimo aukcioną.

Šie asmenys už visas akcijas bendrovės, kuriai sanuoti LR Vyriausybė 1999 metais buvo skyrusi 2,5 milijono litų, sumokėjo 243,1 tūkstančio litų. Tačiau tuomet taip nieko ir nebuvo padaryta, įrenginiai išpjaustyti, pastatai baigiami pardavinėti.


Rašyti komentarą...
k
kaimynas
2008-03-14 19:14:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek Vaciau gavai uz metala ispjaustes darzoviu kombinate?
Atsakyti
0

v
vajei
2014-12-26 16:18:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
valstybė skyrė 2,5mlj litu / naujų ,keleta metu stovejusiu neispakuotu irenginiu- liniju pastatymui / gamyklai kuri butu ir ukine ukininku bendrovė,,,,, o ka tie žūlikai----- padarė********* tokius tik muilui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų