Rio de Žaneiro meras: 2021 metų karnavalas atšaukiamas

Brazilijos Rio de Žaneiro miesto meras Eduardo Paesas ketvirtadienį pranešė, kad dėl COVID-19 pandemijos nuspręsta šiemet nerengti garsiojo Užgavėnių karnavalo.

„Niekada neslėpiau savo aistros karnavalui ir suvokiu ekonominę šio kultūrinio renginio svarbą mūsų miestui. Tačiau šiandien man atrodo beprotiška tai, kad galėsime organizuoti karnavalą liepą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis.

2020 metų rugsėjį Nepriklausomos Rio de Žaneiro sambo mokyklų lygos, atsakingos už karnavalo organizavimą, vadovybė nusprendė, kad ši šventė, tradiciškai rengiama vasarį prieš katalikų Gavėnios pradžią, 2021-aisiais įprastu metu neįvyks. Tuomet nebuvo atmesta galimybė karnavalą surengti vėliau, bet dabar nuspręsta tos minties atsisakyti.

Padėtį dar labiau komplikuoja tai, kad visoms sambos mokykloms, išskyrus „Primeira de Mangueira“, dėl pandemijos trūksta lėšų pasirodymams parengti.

Rio de Žaneiro karnavalo nugalėtojos titulas pernai atiteko garsiai sambos mokyklai „Unidos do Viradouro“.

Statistikos portalas „Worldometers“ nurodo, kad Brazilija patenka į trejetą šalių, kuriose epidemiologinė padėtis blogiausia. Nuo pandemijos pradžios šalyje išaiškinta 8,7 mln. koronaviruso atvejų, 214,2 tūkst. COVID-19 sirgusių žmonių mirė, pasveiko beveik 7,6 milijono.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų