Socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė nusprendė atsistatydinti iš sveikatos apsaugos ministrės pareigų, penktadienį pranešė LRT radijas.

 

„Rašau atsistatydinimo pareiškimą, kurį įteiksiu pačiam premjerui, ir lauksiu, ką nuspręs premjeras“, – penktadienio popietę LRT naujienų tarnybai sakė ministrė.

Jos atstovė spaudai Jurgita Kinderienė BNS patvirtino, jog R.Šalaševičiūtė atsistatydina.

Trauktis iš pareigų R.Šalaševičiūtė nusprendė po prezidentės Dalios Grybauskaitės, premjero Algirdo Butkevičiaus ir partijos kolegų raginimo.

„Jeigu yra tokia nuomonė, kad reikia atsistatydinti, tai, vadinasi, reikia rašyti ir prašymą. Kai kurie partijos kolegos turi tokią nuomonę. Kiek girdėjau, tokią nuomonę pareiškė ir premjeras, todėl aš ir sakau, kad rašau atsistatydinimo prašymą premjerui, kad jis jį pasirašytų pats“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

R.Šalaševičiūtė patikslino prašymą rašysianti pirmadienį.

Griežta prezidentės pozicija

 

Sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė turi trauktis iš posto po paaiškėjusių aplinkybių dėl galimų korupcinių veikų, mano prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA

„Manyčiau, kad šitoje situacijoje ministrė turėtų trauktis“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidentė.

Ji R.Šalaševičiūtės situaciją įvertino kaip „labai blogą“ bei dėl galimybę jai likti poste žada aptarti su premjeru Algirdu Butkevičiumi, kai šis grįš iš atostogų.

„Tokios galimybės (likti ministrei poste) politiškai aš nematau“, – sakė prezidentė.

Penktadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad sveikatos apsaugos ministrė apklausta kaip liudytoja Šiaulių ligoninės ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų toje gydymo įstaigoje.

Aplinkybių, kurias apklausos metu liudijo ministrė, prokuratūra neatskleidžia.

Valstybės vadovei pritaria ir premjeras

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė turėtų pati pasitraukti iš pareigų, o jei to nepadarys - tokį sprendimą priims partija, BNS penktadienį sakė šiuo metu atostogaujantis premjeras Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Aišku, geriausia būtų išeitis, jei ji pati suvoktų ir suprastų, kad ji pasielgė neteisingai ir pati parašytų (atsistatydinimo - BNS) pareiškimą. Bet net jei ji to pareiškimo neparašys, vis tiek partijos bus atitinkamas sprendimas, reikalaujant atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – BNS telefonu sakė A.Butkevičius.

Vyriausybės vadovas sakė šiuo metu esantis užsienyje, su pačia ministre kol kas nekalbėjęs, taip pat dar neaptaręs situacijos ir su prezidente Dalia Grybauskaite.

Anot premjero, jei ministrė pati neparašys pareiškimo, sprendimas dėl jos atsistatydinimo greičiausiai gali būti priimtas ministrui pirmininkui grįžus iš atostogų, t. y. po vasario 7 dienos.

„Manau, kad ji puikiai supranta ir kaip Seimo narė, ir kaip politikė, kad kiekvienas žmogus turi prisiimti atsakomybę už tam tikrus žingsnius ir aš manau, kad ji tikrai pasielgs teisingai ir atsakingai“, – sakė A.Butkevičius.

Pati R.Šalaševičiūtė BNS penktadienį sakė kol kas nematanti pagrindo trauktis iš pareigų, tačiau paklusianti partijos sprendimui, jei toks bus.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad paklustų partijos sprendimui, jeigu ši nuspręstų, kad jai reikia atsistatydinti, nors pati pagrindo trauktis iš pareigų numato.

„Partijos nuomonės nekomentuosiu, nes praktiškai su partiečiais pati dar nekalbėjau, nieko nežinau. Aš tą raginimą išgirdau tik iš spaudos. Mūsų partija priėmė sprendimą mane skirti, partija turi priimti sprendimą ir dėl to, ar atsistatydinti man nepasibaigus tyrimams. Aš lauksiu mūsų partijos kolegialių organų sprendimų“, – BNS sakė ministrė

R.Šalaševičiūtė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja nuo 2014 metų liepos 17 dienos. Ji poste pakeitė eurokomisaru tapusį Vytenį Povilą Andriukaitį.

Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.

------------------

R.Šalaševičiūtė ketvirtadienį interviu Žinių radijui prisipažino prieš kelerius metus davusi kyšį medikams.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-01-29 14:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokią politinę atsakomybę prisiima D. Grybauskaitė, skirdama medicinos nesuprantančią ,palaikančią korumpuotus gydytojus moterėlę į LR Sveikatos apsaugos ministrus? Gal jos patarėjai neskaito spaudos ,nesidomi internetiniais puslapiais dėl betvarkės SAM,nemokamo gydymo... Kaip greitai suveikia grįžtamas ryšis Lietuvos valdyme, o be jo sistema nestabili?
Atsakyti
0

s
sirgale
2016-01-29 16:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nežinau bet šitas eilinis burbulas sukelia tik juoka , ministrė norėjo būt atvira ir pasipasakojo apie vivisuomeneje vyraujančia nuomone kad jeigu neduosi gydytojui vokelio tai ale ir negydys , o šito tik ir reikėjo nu ir prasideda STT ,prakuratura visi kas gali tirs įvykusi veiksma prieš 10 metu kad dave 100 litų nu jo visi dirba visi darbo turi , o kur milijonai vaikšto ten niekas nemato. Neesu minitrės gerbėja bet tokie burbulai jau juoką kelia atseit nėra rimtu problemų visi dabar rašykim apie gerb ministre .
Atsakyti
0

n
nezinau,
2016-01-29 15:29:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodel sita moteris vis isnyra naujuose, dar geresnese pareigose? Ar viskas pasikartos ir si syki? Kuo ji tokia ipatinga?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų