Rezonansines bylas stabdo teisiamųjų ligos

Rezonansinių bylų nagrinėjimą teismuose stabdo kaltinamųjų ligos. „Aukštaitijos vandenų“ bylai priartėjus prie pabaigos, kai beliko išklausyti septynių kaltinamųjų baigiamąsias kalbas, vienam jų atgulus į patalą, Panevėžio apylinkės teismas priverstas daryti pertrauką net iki gruodžio vidurio.

Kėdainių apylinkės teismas negali apklausti buvusio Seimo nario žmonos Danutės Matuzienės, kaltinamos dokumentų klastojimu ir svetimo turto pasisavinimu. Teismui išklausius liudininkus ir atėjus eilei apklausti D. Matuzienę, šioji pateikė vienos šeimos klinikos Panevėžyje išduotą pažymą apie užklupusią ligą.

Paguldė plaučių uždegimas

Praėjusių metų birželio 20-ąją atvertęs „Aukštaitijos vandenų“ bylą Panevėžio apylinkės teismas jau nebesitiki dar šiais metais spėti ją užversti.

Baigiamąsias kalbas teisme turėję išrėžti kaltinamieji turės dar beveik porą mėnesių parepetuoti. Ilgoką pertrauką teismui teko padaryti susirgus vienam iš teisiamųjų – Panevėžio statybos tresto filialo „Gerbusta“ statybos darbų vadovui Mykolui Jurgaičiui.

REKLAMA

Anot jo advokato, teisiamasis savaitę gydytas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, šiuo metu išleistas į namus, tačiau iki spalio 24-osios išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Nelaimės neišvengė ir kito kaltinamojo – bendrovės „Aukštuminių statybų technologijos“ vadovo Dariaus Simanavičiaus gynėjas. Posėdžiuose dėl traumos ilgai negalėsiantis dalyvauti advokatas teismui perdavė neprieštaraujantis, kad byla toliau būtų nagrinėjama be jo.

Kaltinami sėmęsi iš ES aruodų

Dėl galimų nusikalstamų veikų bendrovei „Aukštaitijos vandenys“ įgyvendinant nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtros projektą ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo dar 2011-ųjų kovą, kai įmonėje buvo atliktos kratos, o jos generalinis direktorius išvestas su antrankiais.

Tyrimo metu STT pareigūnai ir prokurorai atskleidė painų, galimai vandens tiekėjos vado, sugalvotą planą, kaip pasisemti iš Europos Sąjungos aruodų.

Į teisiamųjų suolą kartu su R. Liepa sėdo visas būrys įtariamųjų, galėjusių imituoti vandens ir nuotekų tinklų tiesimą privačiame sklype, kad pasisavintų ES paramą.

Kartu su nušalintuoju „Aukštaitijos vandenų“ vadovu prieš Panevėžio apylinkės teismą stojo „Panevėžio statybos tresto“ filialo „Gerbusta“ vyriausiasis inžinierius Kęstutis Kastrickas, „Aukštaitijos vandenų“ meistras Virgilijus Jonas Gečiauskas, „Gerbustos“ statybos darbų vadovas Mykolas Jurgaitis, „Aukštuminių statybų technologijų“ direktorius Darius Simanavičius, „Gerbustos“ statybos darbų vadovas Juozas Česnakas ir „Technik LT“ direktorius Zenonas Vezbergas.

Dviejų advokatų ginamas R. Liepa prašė bylą perduoti nagrinėti aukštesnės instancijos Apygardos teismui. Esą jis išnagrinėtų bylą objektyviai bei nešališkai. Su tokiu prašymu nesutiko apygardos prokuroras Rimantas Vagrys. Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras nematė priežasčių, kodėl byla negalėtų būti nagrinėjama Apylinkės teisme. R. Liepos prašymas buvo atmestas.

Septynis vyrus į teismą atvedė geriamojo vandens ir nuotekų tinklų tiesimo už ES paramą istorija. Jie kaltinami, kad susitarę vykdė planą, kaip neteisėtai gauti europines lėšas.

REKLAMA

STT pareigūnai nustatė, kad Savivaldybės įmonė „Aukštaitijos vandenys“, rengdama 1,8 mln. litų darbų sąmatą, į ją įtraukė ir jau atliktus darbus. Suklastojus dokumentus seni nuotekų tinklai galėjo būti įforminti kaip nauji. Taip atsirado galimybė gauti atlygį už darbus, kurie realiai nebuvo atlikti.

Įtariama, kad R. Liepa susitarė su Panevėžio statybos tresto filialo „Gerbusta“ direktoriumi Jonu Ratkumi ir kitais darbuotojais, kaip sukčiaujant gauti Europos Sąjungos lėšų – dokumentuose nurodyti ir tuos darbus, kurie jau buvo atlikti.

Iš pasipelnymo planą galimai sukurpusios grupės teismo išvengė J. Ratkus. Sutikus bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais, ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas.

Prieš apklausą susirgo

Kitai panevėžietei, kaltinamai korupciniais nusikaltimais, buvusio įtakingo politiko, Seimo nario Vito Matuzo sutuoktinei Danutei Matuzienei į teismo posėdžius tenka iš Panevėžio važinėti į Kėdainius.

Kurį laiką teisiamosios kelionės nutrūkusios. Kėdainių apylinkės teismui jau du kartus teko atidėti posėdžius dėl D. Matuzienės ligos. Kaltinamoji teismui yra pateikusi jos negalavimus įrodančią medikų pažymą.


Rašyti komentarą...
P
PP
2013-10-22 07:29:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dažniausiai tos ligos tik simuliuojamos,pažymos nuperkamos pas gydytojus ir taip vilkinamos bylos .TM tinkamai nekontroliuoja bylų terminų , neturi objektyvios sudarytos gydytojų komisijos,o teisėjus paskyrusi Prezidentė nereikalauja teisingo teisėjų darbo . Teisėsauga kaip ir žuvis genda nuo galvos...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų