Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieno „Respublikos“ įkūrėjų, dienraščio vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojo Vito Lingio žudikas 44 m. Igoris Achremovas vėl bando išsiveržti į laisvę. Paleisti jį ar palikti už grotų, šiandien turi paskelbti Vilniaus miesto trečiojo apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė.

REKLAMA

25 metus kalėti nuteistas buvęs „Vilniaus brigados“ narys, atliekantis bausmę Vilniaus 2-uosiuose pataisos namuose (PN), vakar teisme svarstant prašymą dėl paleidimo pirma laiko nedalyvavo. Nuteistasis patikėjo jam atstovauti advokatei Lolitai Erikai Auželytei, rašo „Respublika“.

Atstovė bandė tikinti teismą, kad I. Achremovas niekada neneigė savo kaltės ir per beveik 15 nelaisvėje praleistų metų yra pasitaisęs. Tai esą liudija PN teikime išvardinti jo nuopelnai - nuteistasis dirba, lavinasi, yra 14 kartų administracijos skatintas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu prokurorė Danutė Kisinienė prieštaravo, kad I. Achremovas būtų paleistas neatlikęs visos bausmės. Jos nuomone, nors nuteistasis ir pripažino savo kaltę, jis yra padaręs didelį visuomenės pasipiktinimą sukėlusį nusikaltimą ir kalėjo per trumpai.

PN teikime rašoma, kad I. Achremovas turi žmoną, mažametį vaiką. Nuteistąjį priglausti ir įdarbinti žada sostinėje gyvenantis jo tėvas.

Nusikaltėlių pasaulyje Achremo pravardę turėjęs „Vilniaus brigados“ smogikas mirtinus šūvius į vieną „Respublikos“ vadovų V. Lingį paleido 1993-iųjų spalio 12-osios rytą.

Už šį nusikaltimą žmogžudystės užsakovas „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė buvo nuteistas aukščiausia - mirties bausme. Į nusikaltimo vietą I. Achremovą atvežę grupuotės smogikai Viačeslavas Slavickis ir Borisas Bobičenka buvo nuteisti kalėti atitinkamai 14 ir 13 metų. V. Slavickis atsėdėjo visą laiką, o B. Bobičenkai pasisekė ištrūkti anksčiau - 2005-ųjų rudenį.

REKLAMA
REKLAMA

Kalėti iki gyvos galvos nuteistas I. Achremovas po 10 metų, praleistų kalėjime, sulaukė Vilniaus apygardos teismo malonės. Bausmė jam buvo sumažinta iki 25 metų, netrukus jis buvo perkeltas į Vilniaus 2 PN. Nuo tada Achremas kas pusę metų rašo prašymus dėl paleidimo pirma laiko. Jo bausmės laikas baigiasi 2018 m.

Jaunius Pocius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų