Remigijus Šimašius kreipėsi į prokuratūrą dėl „Air Lituanicai“ suteiktų milijoninių paskolų

 Šiandien Seimo narys Remigijus Šimašius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl savivaldybės įmonės „Vilniaus šilumos tinklai“ suteiktos milijoninės paskolos avialinijų kompanijai „Air Lituanica“. Prokuratūros prašoma ištirti, ar paskola suteikta teisėtai ir ar jos suteikimas nepažeidžia viešojo intereso.

R. Šimašiaus žiniomis, akcinė bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ per pastąrąjį pusmetį avialinijoms paskolino 5,2 milijono litų. Liberalas neatmeta, kad ir kitos savivaldybės įmonės skolino Vilniaus miesto mero A. Zuoko iniciatyva įsteigtai avialinijų kompanijai.

„Daugeliui savivaldybės įmonių šiandien ir taip trūksta lėšų, vairuotojai ir kiemsargiai mėnesiais negauna atlyginimų, kai tuo tarpu milijoninės sumos nuolat keliauja į bankrutuojančias avialinijas. Tai yra akivaizdus nesiskaitymas su vilniečių poreikiais, nes savivaldybės užduotis yra gerinti viešąsias paslaugas gyventojams, gerinti sąlygas švietimo, sveikatos ir kitose būtinose srityse“, - teigia R.Šimašius.

Šiandien Liberalų sąjūdžio frakcijoje lankęsis finansų ministras Rimantas Šadžius neatmetė, kad gavus duomenis apie Vilniaus savivaldybės ir jos įmonių finansus bus keliamas konkrečių pareigūnų atsakomybės klausimas.

„Pirma, svarbus Vilniaus savivaldybės finansų skaidrumas, ko trūksta šiandien. Tą pažymėjo ir Valstybės kontrolė. Kitas dalykas – savivaldybė turi suvaldyti savo pajamas ir išlaidas“, - sakė R. Šadžius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų