Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininko Artūro Zuoko vieši pareiškimai dėl vaiko priežiūros atostogų trumpinimo perpus neturi nieko bendra su LiCS partijos ir jos frakcijos Seime pozicija. Tai ketvirtadienį pareiškė Seimo pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Raimondas Šukys.

"Deja, bet tenka viešai pareikšti, jog partijos pirmininko pareiškimai dėl vaiko priežiūros atostogų trumpinimo yra asmeninis Artūro Zuoko požiūris, kuris nebuvo svarstytas nei partijoje, nei frakcijoje. Kalbėjimą partijos vardu, tokiu jautriu klausimu, prieš tai nepasitarus su partijos bendražygiais, vertinu kaip mažų mažiausiai neatsakingą poelgį. (...) Netgi ekonominės krizės atveju rezervų taupymui galima ir bus surasta kitur", - pranešime spaudai cituojamas R.Šukys.

A.Zuokas trečiadienį pasiūlė trumpinti iki vienerių metų motinystės (tėvystės) atostogas, argumentuodamas tuo, kad toks išmokų mokėjimas šiuo metu yra per sunki našta.

Pasak liberalcentristo, šios lėšos galėtų būti skirtos užmokesčiui už vaiko priežiūrą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras konservatorius Rimantas Dagys tokį siūlymą kritikavo kaip nelogišką.

Pasak ministro, toks A.Zuoko pasiūlytas valstybės lėšų taupymo būdas neapsaugo motinystės ir tėvystės, kaip "išskirtinio reiškinio, kuris turėtų būti apsaugotas visais įmanomais būdais", pažeidžia teisėtus žmonių lūkesčius bei vaiko teises.

R.Dagio nuomone, taip pat nėra būtinybės mažinti skiriamas išmokas motinystės (tėvystės) atostogų metu, nors, pasak konservatoriaus, šiuo metu šioms išmokoms yra skiriama apie 1 mlrd. litų per metus.


Rašyti komentarą...
T
Tikiuosi
2009-04-09 13:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad niekada nebus taupoma mamų sąskaita.

Atsakyti
0

t
tvarka bus
2009-04-09 14:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal Zuokas planuoja sodra prihvatizuoti. Tai dabar ziuri kad pinigu ten liktu. Ir atsiriboti reikia ne nuo jo zodziu, bet nuo jo pacio.
Atsakyti
0

l
lietuvis
2009-04-09 15:40:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks tokį kritikuoja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų