Konstitucijos pataisa, pagal kurią „šeima sukuriama laisvu vyro ir moters sutarimu sudarius santuoką“, negalėtų būti priimtina dėl daugybės priežasčių, be to, sukurtų naujas problemas, mano teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

„Tokia redakcija, kokia siūloma, negalėtų būti priimtina dėl daugybės priežasčių, įskaitant ir tai, kad netgi giminystės ryšiai nepatenka į tą apibrėžimą“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė jis.

Pasak R. Šimašiaus, vienišų motinų ir tėvų, gyvenančių su vaikais, santykiai, remiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, yra laikomi šeiminiais ir privalo būti ginami įstatymu.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo pritarti Seimo didelės grupės pasiūlymui ir įtvirtinti, kad šeima yra sudaroma tik susituokus. Tuo tarpu ir aš pats, ir mano kolegos – Liberalų sąjūdis – atkreipia dėmesį, kad tai nesprendžia jokios problemos, bet sukuria naujas – kaip traktuoti giminystės ryšiais susijusius asmenis, kurie nėra sutuoktiniai, kaip traktuoti asmenis, kurie gyvena kartu, gyvena, manydami, kad jie yra šeima, tiesiog nėra tų šeiminių santykių įforminę, sudarydami santuoką“, – sakė teisingumo ministras.

R. Šimašius pabrėžia, kad liberalai laikosi kitokios pozicijos nei konservatoriai ir nemato priežasčių, kodėl reikėtų keisti šią Konstitucijos nuostatą.


Rašyti komentarą...
p
pilietė
2012-03-06 08:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamieji, noriu užjausti teisingumo ministrą p.R.Šimašių, kad jam sunku apibrėžti šeimos statusą. Padėsiu:LIKĘS VYRAS AR MOTERIS PO SUTUOKTINIO MIRTIES-NAŠLYS AR NAŠLĖ. NETEKĖJUSI AUGINA VAIKĄ AR VAIKUS SU VAIKŲ TĖVU-SUGYVENTINIAI. VIENA AUGINA VAIKĄ-VIENIŠA MAMA IR T.T.(KOKIE BUVO APIBRĖŽIMAI TOKIUS IR PALIKITE ĮSTATYME. PONAI, BRANGINKIME ŠEIMĄ,. KAI SUGRIAUSIM PASKUTINES-PAMATINES VERTYBES-SUNKIAI SUGRĄŽINSIME.DIDYSIS KLAUSIMAS- KUR VAIKAI, KAS JIE MŪSŲ BRANGIOJOJE ŽEMELĖJE, AR NEPRAREGĖJOME, KUR IR KOKIAIS KELIAIS SUKA VAIKAI IŠ TŲ"MODERNIŲ ŠEIMŲ, LIBERALIAI TVARKANČIŲ GYVENIMĄ". Pajunkime galvas, o ne kitą pusę, nepaleiskime Tėvynės Lietuvos žmonių- pavėjui. P. A.M.Povolionienė matyt negali daugiau kur pasireikšti-BRUKA MUMS VISĄ , PATĮ BAISIAUSIĄ PURVĄ.P.Ministre, AR NORĖTUMĖTE SAVO VAIKAS IR ANŪKAMS TOKIO ŠEIMOS MODELIO, KURĮ SIŪLOTE ĮTEISINTI.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų