Planuojama, kad potvynio pikas pamaryje bus sekmadienį ar pirmadienį, tačiau 1994 metų lygio, kai buvo apsemta 40 tūkstančių hektarų plotas, neturėtų pasiekti.

"Žinoma, kol kas sunku prognozuoti, kaip bus po kelių dienų, bet mes tikimės, jog situacija išsispręs be didesnių netikėtumų - oro temperatūra kyla, ir, manau, gamta padarys savo", - sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, penktadienį besilankantis pamaryje.

R. Palaitis Nemuno žemupio teritoriją žvalgė iš sraigtasparnio. Komentuodamas ministras teigė, jog dabartinė situacija nėra kritinė.

"Tiesa, dėl pajudėjusio ledo Nemune vandens lygis visa dar kyla: pirmą kartą praskrendant virš apsemto kelio Šilutė-Rusnė ruožo, juo dar vyko transporto eismas, tačiau grįžtant automobiliai jau nebebuvo praleidžiami.

Pasak ministro, penktadienį Šilutėje esantys Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) nariai, taip pat susitikime dalyvavęs Šilutės meras Virgilijus Pozingis bei Seimo narys Audrius Endzinas pripažino, kad gelbėjimo darbams šias metais pasirengta kaip niekada - tarnybos dirba darniai.

Norėdamas įsitikinti, ar tokios pat nuomonės yra ir apsemtų teritorijų gyventojai, ministras lankėsi vienoje iš sodybų.

"Jokios panikos, gyventojai situaciją vertina ramiai ir evakuotis niekur nesiruošia. Žmonės net juokavo, kad jau yra persisotinę dėmesio ir teikiamos informacijos", - sakė R. Palaitis.

REKLAMA

Ministras teigė, kad iš sraigtasparnio buvo apžvelgta ir situacija Nemune prie Jurbarko.

"Dar rytą čia buvo susikaupusios sangrūdos, bet dabar upe plaukia tik ledo lytys, todėl miesto gyventojams pavojus nebegresia", - sakė ministras.

R. Palaitis teigė, jog netikėtumai, su kuriais susidūrė Panevėžio gyventojai, taip pat baigėsi - vanduo nebekelia gyventojams grėsmės.

Kartu su ministru pamaryje lankosi vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Vainius Butinas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų