R. Karbauskis abejoja, ar krašto apsaugos ministru galėtų būti socdemas

Valdančiosios koalicijos lyderės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis abejoja, ar krašto apsaugos ministru galėtų būti socialdemokratų atstovas.

Pasak jo, šias pareigas einantis žmogus turi glaudžiai dirbti su prezidentu, o socialdemokrato paskyrimas krašto apsaugos ministru gali grėsti panašia santykių krize, su kuria susidūrė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir dabartinis ministras Juozas Olekas.

„Aš suabejočiau tuo, ar pritarti bet kuriam kandidatui į krašto apsaugos ministrus, kurį siūlo Socialdemokratų partija, – BNS penktadienį sakė R.Karbauskis. – Šita kandidatūra yra labai svarbi santykyje su Prezidentūra.“

„Tai klausimas ne dėl asmens gebėjimo vykdyti tas pareigas, bet yra tam tikra problema. Reikia siekti išvengti dar vienos santykių krizės tarp krašto apsaugos ministro ir prezidentės“, – pridūrė jis.

Socialdemokratai penktadienį prezidiume nusprendė įvardyti dabartinę finansų ministrę Rasą Budbergytę kaip kandidatę į krašto apsaugos ministrės pareigas, nors ši kvota socialdemokratams pagal koalicijos susitarimą nepriklauso.

REKLAMA

„Tas žmogus turi būti labai suvokiantis savo atsakomybę darbe kartu su Prezidentūra ir negali būti jokios kalbos, kad čia galima kažkokia konfrontacija. (...) Kad ir koks kandidatas yra geras, bet mes turime istoriją. Turėjome labai negatyvų pavyzdį, kuris neturėtų niekada pasikartoti“, – sakė R.Karbauskis.

Socialdemokratai taip pat pritarė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kandidatūrai toliau vadovauti Lietuvos diplomatijai, taip pat Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrai į ūkio ministrus ir parlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrai į teisingumo ministrus.

M.Sinkevičiaus ir D.Petrošiaus „valstiečių“ lyderis nevertino, nes teigė mažai juos pažįstantis.

Jis gyrė L.Linkevičių kaip stiprų kandidatą į užsienio reikalų ministrus.

„Jis tikrai savo darbą darė gerai, ir tas darbas tenkino ir prezidentę. Tai labai stiprus kandidatas, kuris gali tenkinti ir būsimą premjerą“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Prezidentė yra raginusi atsistatydinti socialdemokratų deleguotą krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką, Viešųjų pirkimų tarnybai paskelbus, kad kariuomenė 2014 metais aštuonis kartus didesne nei rinkos kaina iš įmonės „Nota Bene“ pirko virtuvės reikmenų.

Jam atsisakius tai daryti, prezidentė jo nepaskyrė laikinuoju sveikatos apsaugos ministru, mirus tuomečiam ministrui Jurui Poželai. Šalies vadovė pavadino J.Oleką susikompromitavusiu ir teigė, kad jis „nueis į istoriją ar įeis į istoriją kaip auksinių šaukštų ministras“.

Savo ruožtu atsakydamas į prezidentės kritiką J.Olekas atkirto, kad tai yra „konservatorių rinkiminė plokštelė ir prezidentė ant jos šoka“.

R.Budbergytė apie kandidatavimą į KAM vadoves: nemanau, kad pakanka premjero nominacijos

Finansų ministrė socialdemokratė Rasa Budbergytė sako esanti dėkinga partijos vadovui premjerui Algirdui Butkevičiui už įvertinimą, tačiau savo galimybių tapti krašto apsaugos ministre plačiau nekomentuoja.


Rašyti komentarą...
w
www
2016-11-11 19:03:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
svarbiausia,kad neleistų vagims lobti iš viešųjų pirkimų,manau ,kad Budbergytė tinkama kandidatė
Atsakyti
-1

E
Edita
2016-11-11 22:21:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
netikiu nei vienu ir netikesiu....
Atsakyti
0

P
PP
2016-11-12 08:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia Karbauskis perimant valdžią turi padaryti reviziją ir nuteisti partinių klanų maskuojamus vagis. Gal vėl auksaburnis - šimtadarbis Juozapas nori prie KAM lovio? Tauta irgi nori žinoti savo" didvyrius."
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų