Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Šalia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) į protestą susirinkę gyvūnų aktyvistai reikalavo, kad tarnybos vadovė stabdytų paršelių kastraciją be nuskausminamųjų:
„VMVT yra apie tai, kad gyvūną mato tik dešros pavidale.“
„Ši institucija su gyvūnu gerove neturi nieko bendro daug daug metų.“
„Tiesiog paimama kaip daiktą, nukerpama, nupjaunama. Gyvūnas su tokiomis akimis rėkia nuo skausmo ir tiesiog niekam nerūpi.“
Būgnų ir paršiukų plakatų fone į protestą susirinkusi beveik 100 kovotojų už paršelių teises būti kastruojamiems su nuskausminamaisiais minia reikalavo, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovė Audronė Mikalauskienė savo parašu pakeistų tvarką ir nutrauktų be nuskausminamųjų kastruojamų paršiukų kančias:
„Audronė turi galią pakeist paršelių dalią. Audronė turi galią pakeist paršelių dalią. Paršeliai nekentėtų, jei ji parašą padėtų.“
Tarnybos vadovei aktyvistai nešė ir įspūdingo dydžio kvietimą apsilankyti proteste. Direktorė prie durų nesirodė. Kvietimą priėmė kiti tarnybos darbuotojai.
Aktyvistai skundėsi, kad tarnybos vadovė su jais visiškai nebendrauja ir esą gina ne visuomenės interesus.
„Tuose reikalavimuose reikia išbraukti vieną sakinį. Iš esmės reikia vieno parašo, vieno žmogaus, kad tai būtų pakeista“, – sakė „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.
Atsakomąjį vaizdo įrašą kiaulių teisių gynėjams susuko kiaulių augintojų asociacija. Kiaulių ūkio veterinaras leidžia vaistus nuo skausmo, vėliau antibiotikus gijimui palengvinti ir atlieka paršelių kastraciją be nuskausminamųjų. Procedūra trumpa, trunka keliolika sekundžių.
Paršiukai, anot veterinaro, kvykia vos paimti į rankas dėl bet ko. Veterinaras teigia, kad paršiukus bandė migdyti ir pilnai, ir lokaliai, o leidžiant nuskausminamuosius paršeliai esą cypia dar ilgiau.
Reikalo paršiukus kastruoti su nuskausminamaisiais kiaulių augintojų atstovai nemato. Pasak Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovo Algio Baravyko, dabartinis metodas yra tradicinis, paršeliams nekenkiantis ir jų nežalojantis.
„Labai trumpa procedūra, po kurios tas gyvūnas labai greitai atsigauna. Yra dvi dienos, užsitraukia žaizdos ir praktiškai jis gyvena, po pat kastracijos maitinasi, vaikšto, viskas su juo gerai“, – tikino A. Baravykas.
Esą kastravimo su nuskausminamaisiais našta labiausiai kris ant smulkiųjų kiaulių augintojų pečių, mat reikės kviestis veterinarą, kurio paslaugos vienam paršeliui nuskausminti kainuotų mažiausiai 50 eurų. Tiesa, ir nuskausminamųjų poveikis bus neaiškus, nes mokslinių tyrimų trūksta. Asociacijos vadovas teigia, kad sektorius ieško būdų kaip aplamai paršiukų nekastruoti per darbo organizavimą.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:



























































































































































































































































