Prognozės: po rinkimų konservatorių lyderis gali tapti premjeru?

Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Albinas Januška prognozuoja, kad po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų premjeru gali tapti konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

A.Januška interviu portalui lrt.lt sakė, kad Liberalų sąjūdį sukrėtęs skandalas „konservatoriams padovanojo galimybę surinkti didžiųjų miestų vienmandates apygardas, o tai jau – daug“.

„Tikėtina, kad koaliciją formuos konservatoriai, „valstiečiai“, liberalai ir dar kas nors. Pusę Seimo sudaro vienmandatininkai, tad, jei gerai pasirodys socdemai, galima ir kitokia vyriausybė“, – sakė jis.

Pasak A.Januškos, po rinkimų G.Landsbergis gali ne tik likti vadovauti partijai, bet „tapti ir premjeru, kas dar prieš kelis mėnesius galėjo atrodyti siurrealizmas“.

Visgi jis pažymi, jog Seimo rinkimų rezultatus geriau „galėtų prognozuoti ryžtingai Lietuvos politinę sistemą pertvarkantys prokurorai“.

„Seimo rinkimų rezultatus numatyti sunku jau vien todėl, kad nežinome, kiek dar kartų su tiksliniais vizitais Seime apsilankys STT atstovai. Tad geriau šiuo atveju galėtų prognozuoti ryžtingai Lietuvos politinę sistemą pertvarkantys prokurorai. Lietuvai būtų blogai, jei koalicija liktų ta pati, nes, mano subjektyvia nuomone, nykesnės vyriausybės už dabartinę turbūt dar nėra buvę. Yra tikimybė, kad bus kitokia, nes nematau daug priežasčių, kodėl kažkas turėtų masiškai balsuoti už dabartines Valentino Mazuronio ar Rolando Pakso partijas ir ypač jų vienmandatininkus- kalbėjo A.Januška.

REKLAMA

A.Januška yra buvęs kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus, premjero Gedimino Kirkilo patarėjas, taip pat ėjo aukštas pareigas Užsienio reikalų ministerijoje.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

Pagal naujausią visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausą, populiariausia yra Lietuvos socialdemokratų partija, toliau rikiuojasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai.

 


Rašyti komentarą...
q
qqq53
2016-07-18 16:00:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eiliniai nusišnekėjimai.
Atsakyti
-1

r
ro
2016-07-18 16:44:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
tada ir as isvaziuosiu...
Atsakyti
0

D
Dovilė
2016-07-18 17:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejuokinkit tautos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų