Šiandien neeilinio plenarinio Seimo posėdžio metu įstatymas „Dėl referendumo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje paskelbimo“ buvo priimtas. Iš 119  balsavusių, už referendumą balsavo 62 Seimo nariai, 39 balsavo prieš, o 18 susilaikė.

Kas kaip balsavo už šį įstatymą, galite pažiūrėti čia.

Seimo pirmininkei paskelbus, kad Seimo nutarimas dėl referendumo priimtas, per salę nuvilnijo ovacijos.

Seimo posėdžių salėje kaip visada virė aistros tarp valdančiųjų ir opozicijos. Politikai vieni kitus kaltino nenuoseklumu, o premjeras Andrius Kubilius, išgirdęs balsavimo rezultatus, dėkojo opozicinėms partijoms už tai, kad jų rinkimų programoje atominė energetika palaikoma, o balsuoja jie priešingai.

„Aš žiūriu į pasimetusius sociademokratus ir šiek tiek „darbiečius“ ir noriu padėkoti partijos vardu, nes mums iš tikrųjų rinkimuose duodate labai gerą temą, kad savo partijų rinkimų programose esate įsipareigoję pasisakyti už (atominę energetika – Balsas.lt). Noriu pacituoti sociademokratų programą, gal ne visi ją matėte, <...>  „naujų reaktorių VAE statyba išlieka aktuali“. Raginu eiti  ir įgyvendinti savo programas nuosekliai, mums norisi padėkoti, kad jums rinkimuose padedate tokią gerą temą, kaip energetinė nepriklausomybę išlaikyti kaip vieną svarbiausių temų.“

REKLAMA

Česlovo Stankevičiaus manymu, Seimo nariai šiandien nubalsavo už Karaliaučiaus elektrinę, kadangi nestatydama elektrinės, Lietuva bus priversta importuoti energiją iš ten, o Rusijos vyriausybės kontroliuojama įmonė „Inter Rao Lietuva“ jau pasirašė susitarimą tiekti 1000 megavatų galingumo energiją į Baltijos valstybes.

„Premjeras tik ką pasidžiaugė, kad toks sprendimas priimtas, sveikinu, premjere, turėsite laiko iki rinkimų, kad ne tik Seimo nariams, bet ir Lietuvos piliečiams išaiškintumėte ir įtikintume, kad būtent tokia elektrinė reikalinga. Sveikinu ir kairėje, ir dešinėje sėdinčius, ir per vidurį, iš tiesų, išaiškinkime žmonėms ir kartu su jais kelkime sau ambicingus tikslus, jeigu sugebame išaiškinti“, - ragino „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Žilvino Šilgalio nuomone, premjerui nėra dėl ko dėkoti. „Esmė tame, kad yra diskusija ir bus galimybė į daugelį klausimų atsakyti, ne tik reikalinga atominė elektrinė, ar nereikalinga, bet ir tai, kodėl būtent toks reaktorius pasirenkamas, kokiu keliu, kaip yra su mūsų galimais potencialiais partneriai ir panašiai. <...> Gerb. Premjere, atleiskite, bet tai, ką mes matome dabar, primena panašią aferą kaip ir “Williams„ atveju ir prisimenate turbūt, kiek tai kainavo valstybei“.


Rašyti komentarą...
f
faxius
2012-07-16 15:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvai reikalinga el.energija, jei žiūrime į perspektyvą ir mastome apie valstybę su augančia pramone... kita vertus, jei norime turėti turgaus bei supermarketo lygio šalelę - galime ir nestatyti - kaip akademikas Vilkas sakė - prekiaukime - pirkime, parduokime... kam gaminti??? tik, kad tuomet tik ir nupirksime tiek, kiek parduosime, ne daug kas galvoja...
P.S. galvoja Rusijoje... Rusijai tikrai palanku, kad LT vyktų kuo daugiau "kipišo", kuo daugiau trkdžių nepriklausomai ekonomikai ir energetikai...
P.S. man asmeniškai - nusišvilpti - dujų nevartoju, už el. poreikius susimokėsiu kad ir po 2lt/kWh, o namus pasišildysiu malkomis ir anglimis... beje, maistą perku iš ūkininkų, tad, maitinuosi sveikiau ir 4-is kartus pigiau nei miestiečiai... :)))) galim ir nestatyti - aš nenumirsiu (tik ir prie prorusiškų runkelių neprisijugsiu...) :)))
Atsakyti
0

p
pastebejimas
2012-07-16 16:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam vejo,saules.... energijos pardavejams prarasti uz pusantro lito vieno kilovato supirkima Valstybei,kai gali nusipirkti uz keturiasdesimt centu viena kilovata is Valstybes ir kai nera saules pastatyti lempas ir sviesti i tas saules baterijas arba kai nera vejo pajunti elekta ir sukti ta vejo maluna...ir gauti viena lita uz kilovata pelno...Tokie visa Lietuva nuvarys i bankrota,kad tik jiems isliktu saules ,vejo,biomases ...apie du litus uz kilovata superkama elekta ,kuri duos virspelnius mokesciu moketoju saskaita....Fantasmagorija...Tokie niekada ne statys AE .....
Atsakyti
0

U
Už AE
2012-10-03 10:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kovoti už energetinę nepriklausomybę! Šlykštus melas, kad atominė energija nesaugi, kitose elektrinėse įvyksta tūkstančiai avarijų, šiluminės elektrinės labai teršia aplinką, o atominėse elektrinėse per visą jų gyvavimo istoriją įvyko tik keletas! avarijų. Čia kaip ir su lėktuvais - atrodo nesaugu, bet paskaičiavus statistiką, daug lengviau užsimušti važiuojant su mašina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų