REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdoje šeštadienį pro pirmo aukšto langą 5 mėnesių kūdikį išmetęs vyras prieš nusikaltimą skambino Bendrajam pagalbos centrui, tačiau jo pranešimas operatoriams buvo sunkiai suvokiamas. Vyriškis kalbėjo apie prievartaujamus vaikus ir reikalavo atsiųsti kariuomenę, fone girdėjosi merginos balsas, kad reikia greitosios pagalbos. 

Klaipėdoje šeštadienį pro pirmo aukšto langą 5 mėnesių kūdikį išmetęs vyras prieš nusikaltimą skambino Bendrajam pagalbos centrui, tačiau jo pranešimas operatoriams buvo sunkiai suvokiamas. Vyriškis kalbėjo apie prievartaujamus vaikus ir reikalavo atsiųsti kariuomenę, fone girdėjosi merginos balsas, kad reikia greitosios pagalbos. 

REKLAMA

Kaip informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė, pirmą kartą bendruoju pagalbos numeriu vyras Klaipėdoje paskambino šeštadienį 10.54 val. ir kalbėjo apie prievartaujamus vaikus bei reikalavo atsiųsti kariuomenę. Antrą kartą vyras skambino 11.09 val. norėdamas pasitikslinti, ar Bendrasis pagalbos centras perdavė jo kontaktus policijai, nes jam esą skambino policijos tyrėjas. 

„Vyras tą dieną mums skambino, bet jis pranešė ne apie vaiką, o nelabai adekvačiai kažką šnekėjo. Tas kvietimas nelabai susijęs su tuo, kas įvyko. Po teisybei jis skambino, norėjo pranešti apie kažkokius prievartaujamus vaikus, reikalavo atsiųsti kariuomenę“, – pasakojo V. Juozevičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA

Po pirmojo skambučio Bendrasis pagalbos centras perdavė informaciją ir Greitosios medicinos pagalbos tarnybai, ir policijai, mat vyras reikalavo visų tarnybų, tarp jų paminėdamas ir kariuomenę. 

REKLAMA

„Greitoji medicinos pagalba buvo kviečiama, nes girdėjosi fone, kaip mergina šaukia, kad reikia greitosios. Tas pranešimas buvo toks visiškai be ryšio, žargonu kalbant. Prašė kariuomenės. Mūsų darbuotojas perklausė, tai kokios vis dėlto pagalbos reikia, ar reikia greitosios, jis sakė reikia, policijos reikia ir kariuomenės reikia. Jam visko reikėjo“, – teigė Bendrojo pagalbos centro atstovė. 

„Mūsų darbuotojai nelabai pavyko išsiaiškinti situaciją, kas ten vyksta, tai tiesiog perdavė informaciją, kad girdi verkiant merginą,  kad pranešėjas situacijos nepaaiškino“, – pridūrė V. Juozevičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos policijos Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė pasakoja, kad pranešėjui paskambinus bendruoju pagalbos numeriu informacija išties perduota ir policijai, tačiau įvykis buvo priskirtas C kategorijai, todėl sureaguoti policija turi maždaug per valandą. Policijos tyrėjas paskambino vyriškiui, su kuriuo pakalbėjo, o tuomet jis perskambino Bendrajam pagalbos centrui klausdamas, ar jo duomenys buvo perduoti policijai. 

Tuo metu Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Klaipėdos filialas nurodė, kad po pirmojo skambučio iškart išsiuntė brigadą nurodytu adresu, nes skambučio fone mergina šaukė, kad reikia greitosios pagalbos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos policija šeštadienį pranešė, kad Laukininkų gatvėje, Klaipėdoje, apie 11 val. buvo rastas ant žemės gulintis kūdikis. Pirminiais duomenimis, kūdikį pro pirmo aukšto langą išmetė 1998 metais gimęs vaiko tėvas. Praeityje vyras buvo teistas už benamio nužudymą, o neseniai už turto sugadinimą. 

Kūdikis yra labai sunkios būklės ir gydymui buvo pervežtas į Kauno klinikas. Įtariama, kad prieš išmetimą pro langą vaikas buvo sumuštas.

REKLAMA

Šeimoje yra dar vienas vaikas, kuris šiuo metu yra saugioje aplinkoje. Vaikų tėvai yra skirtingi, kitas vaikas nusikaltimo metu buvo su savo biologiniu tėčiu, su kuriuo yra ir šiuo metu.

Šiai šeimai jau anksčiau buvo teikiama pagalba, bet, kaip matyti, ji nebuvo sėkminga. Klaipėdos policijos duomenimis, per 2023 metus policija į šią šeimą kviesta dukart, bet ne dėl smurto. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba teigia, kad atvejo vadybos procesas šeimai buvo inicijuotas 2021 metais, o to priežastis – smurtas ir tarpusavio konfliktai tarp suaugusiųjų, nors smurto prieš vaikus ar vaikų nepriežiūros atvejų nefiksuota.  

Pagal advokato Vilmanto Ančiukaičio informaciją, šiuo metu vyras yra psichiatrinėje ligoninėje. Įtariama, kad vyriškis galėjo būti apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, bet patvirtintos informacijos nėra. Klaipėdos apylinkės teismas leido įtariamąjį suimti 14-ai dienų. 

Kaip tenka matyti dokumentiniuose filmuose, kitose šalyse užtenka tik surinkti pagalbos numerį, nepadėti ragelio ir pagalba atvyksta. Pas mus reikia tiksliai pasakyti gimimo metus, adresą ir t.t. Tikra biurokratinė mašina, dėl kurios miršta žmonės.
Tarnybos sureagavo neteisingai, tiksliau visai nesureagavo. Kitaip tokia nelaimė nebūtų įvykusi. Ir i bepročių skambučius turėtų skubėti policija, labiausiai į bepročių. Kažkodėl kie pas mus laikomi ne pavojingais, o minkštais ir baltais pūkučiais
Ko socialinės darbuotojos nieko. Nedaro ?kai taip kurie nekalti žmonės gera šeima atima vaikelio o kur žudo vaikelio nežiuri
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų