Prezidentūra nutyli kaip vertina Landsbergio kandidatūrą, pastarasis sako prieštaravimų neišgirdęs Papildyta 17.26 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su paskutiniu kandidatu į ministrus – Užsienio reikalų ministerijai vadovauti pretenduojančiu konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu. Komentarus po susitikimo tiesiogiai stebėkite naujienų portale tv3.lt!

„Užsienio politika prezidentūrai yra itin svarbi sritis, todėl šis pokalbis buvo netrumpas ir labai išsamus. Ministerijai vadovauti paskirto ministro lauktų nemažai iššūkių.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. G. Landsbergio ir G. Nausėdos susitikimas

Pirmiausia, tai regioninė lyderystė kuriant saugią kaimynystę, saugumo užtikrinimas NATO ribose, taip pat efektyvus veikimas Europos Sąjungoje, ekonominė diplomatija, klausimai, susiję su Astravo atomine elektrine, taip pat ekonominės diplomatijos klausimai“, – kalbėjo prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pasak jo, prezidentas tikisi, kad paskirtas ministras tęs plataus sutarimo pagrindu suformuotą ligšiolinę užsienio politiką. A. Bubnelis neatskleidė, ar G. Landsbergio kandidatūra sukėlė G. Nausėdai kokių nors abejonių.

„Pokalbį skyrėm diskusijai apie užsienio politiką, aptarėm prioritetus, bendradarbiavimą ir bendrą matymą. Aš pokalbį vertinu kaip labai gerą“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak konservatorių lyderio, su prezidentu pokalbis vyko tik apie užsienio reikalus, kitų ministrų kandidatūros nebuvo aptartos.

G. Landsbergio tvirtinimu, pokalbio metu jis nepastebėjo jokio jo ir prezidento nuomonių išsiskyrimo užsienio politikos klausimais.

„Aš pristačiau tam tikrą struktūrą, kuria remdamasis rengiau užsienio politikos dalį Vyriausybės programoje, kokius prioritetus išskyriau. Neišgirdau iš prezidento prieštaravimų, kad tai būtų ne tie prioritetai“, – sakė politikas.

G. Landsbergio tvirtinimu, pastaruosius 30 metų Lietuvos užsienio politika buvo grįsta konsensusu tarp partijų ir institucijų. Pasak jo, užsienio politika visada buvo derinama ir tarp Seimo daugumos, ir tarp prezidentūros.

„Mano giliu įsitikinimu, tai privalo būti tęsiama. Mūsų užsienio politikos didžiąją dalį apibrėžia geopolitinė realybė. Mūsų kaimynai, agresyvūs galima sakyti vieni kaimynai, kiti, kurie dabar pagauti revoliucijos, taip pat Europos Sąjungos ir transatlantinė realybė. Kitaip tariant Lietuvos manevro laisvė pasirenkant kryptis yra ganėtinai ribota“ – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA

Konservatorių lyderis sakė, kad išgirdo prezidento klausimą dėl būsimos komandos. G. Landsbergio teigimu, šiuo metu jis negalėjo pristatyti pilnos komandos sudėties, nes kol kas vyksta tik, jo žodžiais, „preliminarūs pasikalbėjimai su žmonėmis.

„Mano pažadas, kad, kai tik [reikės], visa komanda bus paviešinta“, – tvirtino G. Landsbergis.

Ketvirtadienį G. Nausėda susitiko dar su trimis kandidatais į ministrų portfelius. Prezidentūros teigimu, kandidatė į vidaus reikalų ministres Agnė Bilotaitė į kuruojamus klausimus galėtų būti įsigilinusi labiau, tačiau jos motyvacija spragas atperka.

Prezidentas klausė kandidato į energetikos ministrus Dainiaus Kreivio, ar jam vėl nesutrukdys privatūs interesai. Prieš dešimtmetį jis neteko ūkio ministro posto.

Po susitikimo su kandidatu į krašto apsaugos ministrus Arvydu Anušausku prezidentui teigiamą įspūdį padarė jo patirtis, bet užkliuvo A. Anušausko anglų kalbos žinios.

Penktadienį turėtų paaiškėti, kurios kandidatūros bus atmestos. Sprendimas turėtų būti paskelbtas po prezidento ir Ingridos Šimonytės susitikimo penktadienį ryte.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad prezidentas paskirtajai premjerei užsimena apie jam netinkančius kandidatus, o Ingrida Šimonytė kalba, kad gali būti svarstoma ir apie ministerijų persidalijimą tarp koalicijos partnerių. Ekspertai mano, kad prezidentas neturi viršyti savo įgaliojimų, o Vyriausybės tvirtinimas turėtų vykti greičiau, ypač, kai už lango siaučia pandemija.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-12-03 17:42:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek lėšų išleidžiam ambasadų,konsulų,.... išlaikymui, o kokią pridėtinę vertę jie atneša? Jei per 30m. būtų gerai dirbę - Lietuvoje nebetilptų investuotojai, turistai,.....
Atsakyti
-3

N
Nu
2020-12-03 17:23:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
kol kas an ūkas galėtų būti ministro patarėjo patarėju. Kai buvo atvažiavęs Duda, Gabriukas stipriai nusikalbėjo. Anksti dar jam
Atsakyti
-15

T
Tiesa
2020-12-03 17:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne prezidentas skiria , o kiša savo nosį patarėja Grybauskaitė
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų