Prezidentė: žmonės lems, kas sudarys valdančiąją daugumą

Ne politologai, o žmonės lems, kas sudarys valdančiąją daugumą po Seimo rinkimų, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji paragino piliečius dalyvauti parlamento rinkimuose.

50

„Pirmiausia norėčiau pasakyti žmonėms, kad sprendimus, kokia bus valdžia, priims jie, demokratinėje valstybėje valdžią renka žmonės ir turi žmonės eiti balsuoti, ir būtent jie, tik jie, apspręs, kokia bus valdančioji koalicija, Nei politologai, nei diskutantai, net ne prezidentė, o patys žmonės. Ir čia didžiausia per ketverius metus žmonėms galimybė pasakyti viską apie save, apie kitus ir apie savo ateitį“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė prezidentė.

D.Grybauskaitė Seimo rinkimuose balsavo iš anksto, trečiadienį. Išankstinis balsavimas tęsiasi ir ketvirtadienį, rinkimų dieną į apylinkę atvykti negalintys rinkėjai savo valią gali pareikšti nuo 8 iki 20 valandos visų šalies savivaldybių patalpose.

„Abejingumas baudžia pirmiausia pačius žmones, norėčiau, kad žmonės suprantų, kad likti abejingam arba taip protestuoti iš tiesų neverta, nes taip protestuojama prieš pačius save. (...) Pasirinkimas didžiulis, turime per 1400 kandidatų ir tokioje gausybėje galima rasti, kuo pasitikėti. Jei nepatinka partijų lyderiai, reitinguokite, viskas jūsų rankose“, – balsuoti ragino prezidentė.

(50 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išankstinis balsavimas Vilniaus miesto savivaldybėje

Per pirmąją išankstinio balsavimo dieną dalyje didmiesčių išankstinio balsavimo vietose savivaldybėse buvo susidariusiose eilės. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė pažymi, kad nors apylinkės užsidaro 20 valandą, bus priimami visi balsuoti atėję rinkėjai.

„Jei be penkių minučių aštuonios plūstelės minia rinkėjų, mes tikrai visus rinkėjus priimsim ir lauksim, kol paskutinis atėjęs rinkėjas pabalsuos“, – BNS sakė VRK pirmininko pavaduotoja.

Rinkimai į Seimą vyks sekmadienį, rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, iš jų balsuoti užsienyje užsiregistravo per 13 tūkst. Lietuvos piliečių.

Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje yra 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.

Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

 


Rašyti komentarą...
g
gėda mums visi i savo kišenę , o ne dėl
2016-10-06 07:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai. kad nėra už ką balsuot. kaip paaiškėjo kuo labiausiai tikėjau ir tie prisidirbę, iš kur Lietuva bus turtinga jei visur skandalai, korupcija.
Atsakyti
0

Šlykštus
2016-10-06 11:15:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda klausyti - žmonės lems.
Tai ką - priėjus prie žmonių melžiamo bidžeto pasisjuntiama(juodas humoras) kokokias pandom LIETUVOJ?
Partija sako - rūpinsimės žmogumi.
Kas jums leido tyčiotis iš ŽMONIŲ?
Ir vadinti žmogų žmogumi?
Kas jūs tokie?
Elementarūs bailiai, apsisukę mums galvas ir apsistatę SAUgūmu - vardan tos lietuvos.
Šlykštu. Todėl ir bėga ŽMONĖS iš LIETUVOS tyliai, nes bijo būti ČIA.
Atsakyti
0

V
Vogti
2016-10-06 11:48:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia stambiai,kaip Snoras,Mažeikių nafta,stambi suma grynais...,tada būsi pagarboje,nes mes durneliai nesuprasime.Mums reikalingi patarimai,kad sukčius tik tas,kurio pavaldinys žioplelis susigundo šaukštais ar pavaldinei rekomenduoja pigiau darbus atliekančią bendrovę.Gaila,bet patys mes nemąstome,sekame kaip avių banda paskui garsiai šaukiančius pranašus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų