Prezidentė siūlo atleisti galbūt neblaivią darbe pasirodžiusią Akmenės teismo teisėją

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Akmenės rajono apylinkės teismo teisėjos Virginijos Jokubauskienės atleidimo iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą, ketvirtadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Akmenės rajono apylinkės teismo teisėja V.Jokubauskienė darbo metu ir darbo vietoje galbūt buvo neblaivi. Kilus abejonėms dėl teisėjos būklės, ji atsisakė pasitikrinti neblaivumą. Šiaulių apygardos teismo pirmininkas kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl drausmės bylos iškėlimo V.Jokubauskienei.

Prezidentė taip pat sustabdė šios teisėjos įgaliojimus, iki bus priimtas sprendimas dėl atleidimo.

Pasak D.Grybauskaitės, teisėjams keliami ypatingi profesiniai ir etiniai reikalavimai, jų reputacija turi būti nepriekaištinga. Šis atvejis rodo, kad teismų sąmoningumas auga, o patys teisėjai netoleruoja ir nesitaiksto su teisėjo vardą žeminančiais kolegomis.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija dėl įvykio pradėjo tyrimą, pranešė Nacionalinė teismų administracija.

REKLAMA

„Bet koks teisėjo elgesys, kuriuo diskredituojama teisėjų bendruomenė ir griaunamas žmonių pasitikėjimas teisingumo vykdymu, turi būti operatyviai įvertintas ir imtasi griežtų priemonių“, – teigia Teisėjų tarybos narys, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Rimvydas Norkus.

Už šiurkščius etikos pažeidimus ir teisėjo vardo pažeminimą teisėja gali netekti savo pareigų, taip pat teisės į teisėjo valstybinę pensiją.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų