Premjero patarėjas Savickas apie draudimų švelninimą: stebėsim atidžiai, koks bus efektas

Vyriausybė apsisprendė dėl karantino švelninimo verslui – jau nuo ketvirtadienio bus švelninami draudimai, todėl ekonominis variklis pamažu bus gaivinamas.

Kam sušvelninti draudimai dirbti ir kokios paslaugos mums jau netrukus bus pasiekiamos, kalbėjome su premjero patarėju Luku Savicku.

Laba diena, Vyriausybė ką tik nusprendė švelninti karantino sąlygas verslininkams ir žinom, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės ir kai kurie verslininkai jau galės darbuotis. Tai kaip tai atrodys ir kas galės grįžt į darbą?

Laba diena, tik ką baigėsi Vyriausybės posėdis arba jau tuoj baigsis, priimti sprendimai susiję su atpalaidavimu tam tikrų veiklų apribojimo. Tai, visų pirma, mes kalbame apie ne maisto prekių parduotuves, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko. Ir apie paslaugų teikimą, kuris taip pat atpalaiduojamas, tačiau ir vienu, ir kitu atveju yra fiksuojami labai konkretūs ir griežti reikalavimai, kurių bus privaloma laikytis, siekiant užtikrinti mūsų gyventojų saugumą ir sveikatą.

Tos parduotuvės, jos gali būti ir prekybos centruose, tik kad įėjimas būtų iš lauko, ar čia tik mažos parduotuvės? Apie ką mes kalbam?

Visų pirma, kalbame apie ne maisto prekių parduotuves, turinčias atskirą įėjimą iš lauko. Tokiu atveju galime kalbėti apie plataus pobūdžio prekybą. Tai gali būti ir didesnė parduotuvė prekybos centre, tačiau turinti atskirą įėjimą, bet taip pat ir mažesnė parduotuvė.

Tiesiog svarbu užtikrinti, kad yra atskiras įėjimas ir prekybininkas yra pasiryžęs užtikrinti visus reikalavimus saugumo ir gyventojų sveikatai. Tai yra ir dezinfekcinės priemonės, atstumai ir kiti dalykai.

Bet mes kalbam ne tik apie vaistines, veterinarinėmis prekėmis prekiaujančias parduotuves, bet gali būt ir bendro pobūdžio – drabužiai, batai, knygos ir bet kas? Leidžiama visiems?

Taip, teisingai pastebėjot. Šiuo metu iki šiandienos sprendimo draudimas, ribojimas nebuvo taikomas parduotuvėms, kurios vykdė maisto prekybą ar vaistinės, tačiau dabar mes kalbam ir apie bendrąsias parduotuves taip pat.

Dabar girdim,  kad sušvelninimus gaus ir tam tikras verslas. Tai yra buitinių ir remonto paslaugų teikėjai. Tai kas čia, apie ką mes kalbam? Kokie verslininkai galės grįžt?

REKLAMA

Kalba yra apie tam tikras paslaugų teikimo vietas, kurios gali užtikrinti, kad paslaugos teikimas neturi labai artimo kontakto su klientu ir pats paslaugos teikimo momentas trunka ne daugiau negu 20 minučių. Tai galime kalbėt apie drabužių valymo paslaugas ar batų taisymo paslaugas, tokio pobūdžio paslaugų teikimą taip pat bus galima atnaujinti.

Bet į tas  20 minučių niekaip netilps, kas aktualu žmonėms: plaukų dažymai, kirpimai, moterims manikiūrai, kol kas to nebus?

Nekalbame apie grožio paslaugų atnaujinimą, šių paslaugų atnaujinimas tikrai nėra numatomas.

Tai nuo kada sušvelninimas galioja? Nuo rytojaus? 

Taip, mes diskusijas su verslo atstovais apie numatomą atnaujinimą pradėjome praėjusios savaitės pabaigoje. Informavome, kad jau reikėtų ruoštis, ir jau dabar priimami sprendimai turėtų įsigalioti ir įsigalios nuo rytojaus.

Tai yra pirmoji to sušvelninimo banga, kada mes galim laukt antrosios? Nes iš pradžių buvo kalba, kad antroji banga ateis po dviejų savaičių. Tai ar lieka tos dvi savaitės ir galbūt jau yra numatyta, kokie sušvelninimai laukia tada

Norėčiau pabrėžti, kad prioritetas ir pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad situacija toliau išliktų kontroliuojama dėl viruso plėtros ir tendencijos apie viruso plėtrą būtų stebimos labai atidžiai kiekvieną dieną. Prielaidos, kuriomis vadovavomės ir tardamiesi su ekspertais šiandieną svarstyme apie labai ribotą atpalaidavimus.

Stebėsim atidžiai, koks efektas bus matomas dėl šitų atpalaidavimų: didės, nedidės ir kaip kis viruso plėtros tendencijos, ir tiktai vadovaudamiesi naujausiais duomenimis apie efektą pirmojo etapo, pradėsim svarstyt antrojo etapo klausimus lygiai taip pat. Tačiau pabrėžiu – visų pirma, svarbiau gyventojų sveikata ir tik tuomet bus svarstomi tolimesni atpalaidavimo aspektai.

Tai, matyt, kalbat laiko atžvilgiu, bet gal yra numatyta tam tikrų veiklų atžvilgiu, kas tai bus? Prieš tai girdėjom kalbas apie lauko kavines, sporto klubus. Ar tai tos paslaugos, grožio galbūt, ar tai to antrojo etapo paslaugos? Ar nusikeltų dar toliau?

REKLAMA

Šiandieną Vyriausybės apsitarime taip pat buvo diskutuojama ir apie tolesnius etapus, konkrečių sprendimų dėl jų tikrai nebuvo priimta. Tačiau diskutuot apie antrojo etapo metu galėtume kalbėt apie kultūros įstaigų veiklos atnaujinimą, tam tikrą ribotą sveikatos paslaugų veiklų atnaujinimą, tam tikrą, laikantis saugumo reikalavimų, grožio paslaugų atnaujinimą ir kitus ribojimus, kurie galėtų po truputį būti atpalaiduojami.

Bet vėlgi, pabrėžiu – jokie sprendimai šiuo metu dėl antrojo etapo nėra priimti ir jie bus priimami tik atidžiai vertinant kintančią situaciją su viruso plėtra.

Dėkui už pokalbį.


Rašyti komentarą...
t
tikra
2020-04-24 23:39:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kontora ikurta prie vyriausybės, kad galetu isplaut milijardus ir duot saviems, paskui padidalint, sena banditu su mentais schema, 90-ieji.
Atsakyti
0

J
Julius
2020-04-17 08:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pareigūnai tokio radinio nesitikėjo: viruso paveiktuose senelių namuose aptiko 17 lavonų

Tai laukia po svelninimo,matosi kad pinigai svarbiau uz gyvybe
Atsakyti
-1

L
Lietuvė
2020-04-24 08:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ahaa...stebės ir duos baudas nė už ką,kad dar kišenes pasipildyt..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų