Premjeras prabilo apie esminę mokesčių reformą

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog esminės mokesčių reformos įgyvendinimui yra būtina stipri valdančioji dauguma.

„Jeigu mes kalbėtume apie socialinės atskirties mažinimo ir skurdo mažinimo finansavimo problemas, tai (didesni turto mokesčiai - BNS) galėtų būti vienas iš šaltinių. Bet norint kalbėti apie papildomų arba naujų mokesčių įvedimą, reikėtų tai sieti su esmine mokesčių reforma, o tam reikalinga turėti labai tvirtą daugumą, kad būtų galima padaryti tuos sprendimus“, - žurnalistams pirmadienį teigė S. Skvernelis.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė interviu naujienų portalui delfi.lt teigė, jog šalyje reikėtų didinti nekilnojamo turto (NT) apmokestinimą ir prabangos mokesčius.

Premjeras jau anksčiau yra užsiminės, kad kitais metais Lietuvoje nebus įvedami jokie nauji mokesčiai, tačiau 2019 metais tai gali būti svarstoma. Vis dėlto S. Skvernelio nuomone, be stiprios ir nesipykstančios valdančios daugumos, mokestinius paketimus šalies būtų sunku įgyvendinti.

„Atidarius tokias sritis ir matant arba turint norą tam tikram finansiniam populizmui, mes galime procesų nesuvaldyti. Turi būti labai aiški drausmė ir dauguma“, - teigė S. Skvernelis.

REKLAMA

Socialdemokratai svarsto trauktis iš valdančiosios koalicijos su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, dėl to šiuo metu vyksta balsavimas partijos skyriuose.

Rugpjūčio pradžioje Vyriausybė pristatė šalies mokestinės sistemos pertvarką, o pakeitimus Seimas turėtų svarstyti rudens sesijoje - dėl jų bus balsuojama kartu su 2018 metų biudžeto projektu, kad pakeitimai įsigaliotų nuo 2018-ųjų pradžios. Jomis siekiama mažinti mokesčių naštą mažiausiai uždirbantiems, taip pat norima suvienodinti skirtingus mokesčių režimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų