Premjeras pasisakė apie Lukiškių memorialą

Premjeras Saulius Skvernelis nemato kliūčių konkursą laimėjusio Lukiškių memorialo laisvės kovotojams statybai, kartu pripažino savo balsą atidavęs už kitą projektą.

„Kiekvienas turėjome asmeninę nuomonę ir galėjome ją pareikšti, ir aš balsavau už vieną iš projektų. Esminis dalykas, kad demokratijoj reikia susitaikyt, kad vieni būna nepatenkinti, kiti laimi, bet tai natūralu. Aš manau, kad tai objektyvu, pasiremta pagrindine žmonių nuomone ir kito būdo, sprendimų nėra, reikia pasikliauti žmonių nuomone“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Taip pat premjeras sakė nesutinkantis su vertinimu, kad laimėjęs projektas neatitinka paveldosauginių reikalavimų. Kultūros paveldo departamentas teigia, kad siūloma kalva, primenanti mišką ir partizanų bunkerį, pažeidžia Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos 2010-aisiais paskelbtą sprendimą, kad Lukiškių aikštė turi būti lygi.

Premjero pozicija – siūlomo memorialo negalima prilyginti aikštės reljefo pakėlimui. „Aš nemanau, kad tas memorialas, kuris yra nugalėtojas, jį bando prilyginti aikštės reljefo pakėlimui, tai du skirtingi dalykai – tai memorialas, statinys, kuris atspindi labai svarbų mūsų istorinį etapą, mūsų partizanų kovą, tas įprasminimas, mano nuomone bus tinkamas“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

REKLAMA

Pokalbio metu premjeras taip pat pripažino balsavęs už kitą projektą, o klausiamas, ar nebus gaila Vyčio atiduoti Kaunui, atsakė: „Man gaila, bet ką padarysi, demokratinėj valstybėj yra procesai, kuriuose turi dalyvauti žmonės, jie turi spręsti“.

Kultūros ministerijos skelbtą memorialo konkursą laimėjo skulptoriaus Andriaus Labašausko projektas, pagal kurį aikštėje bus įrengta į Gedimino prospektą orientuota kalva. Idėjos autoriaus teigimu, Lukiškių aikštė pagal jo sumanymą būtų atvira erdvė, o joje žaidžiantys ar piknikus rengiantys žmonės įprasmintų laisvės idėją.

Antroje vietoje konkursą likusią Arūno Sakalausko realistinę Vyčio skulptūrą jau sako norintis perimti Kaunas: savivaldybės vadovybė paskelbė besideranti dėl skulptūros statybų Kaune.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų