• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybininkai siūlo, kad pakartotinai parduotuvėse apsivogusiems pirkėjams kurį laiką būtų uždrausta jose lankytis. 

Prekybininkai siūlo, kad pakartotinai parduotuvėse apsivogusiems pirkėjams kurį laiką būtų uždrausta jose lankytis. 

REKLAMA

„Mes norime žengti dar vieną žingsnelį prevencijos link, kad būtų galima į parduotuvę ar parduotuves mėnesį ar metus, čia jau turbūt teismas nuspręstų, (...) tiesiog neįleisti tų asmenų, kurie yra pakartotinai bausti administracine tvarka (už smulkias vagystes – BNS)“, – LRT radijui trečiadienį sakė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

Jos teigimu, konkrečios tokio siūlomo draudimo detalės – jo terminas, kokiose parduotuvėse negalėtų lankytis pakartotinai apsivogę asmenys ir kt. – dar nėra aptartos.  

Pasak R. Vainienės, šiuo metu Lietuvoje yra galimybė žmonių už chuliganišką elgesį neįleisti į renginius, pavyzdžiui – sporto varžybas.

REKLAMA
REKLAMA

Vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas palaiko prekybininkų siūlymą. Jo teigimu, vieninteliai klausimai – kaip toks draudimas būtų įgyvendinamas, ar nebūtų renkama perteklinė informacija apie vartotojus.   

REKLAMA

„Matyt, tas neįleidimas į parduotuves iš tikrųjų galėtų būti pakankamai veiksminga priemonė ir bent jau iš vartotojų pusės žiūrint, čia nematytume jokių vartotojų teisių pažeidimų“, – LRT radijui sakė R. Jokubauskas. 

Lietuvos prekybos įmonių asociacija jau kreipėsi į Teisingumo ministeriją su pasiūlymu apsvarstyti galimybę Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinti draudimą lankytis parduotuvėse už jose padarytas pakartotines smulkias vagystes. 

Pasak LRT radijo, Teisingumo ministerija asociacijos siūlymą ketina įvertinti per liepos mėnesį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų