Preilos boteliai liks stovėti

Ministrų kabinetas pirmadienį pasitarime pritarė taikos sutarties projektui dėl Preilos botelių, kuriuos teismas įpareigojo nugriauti. Po 7-erius metus trukusių ginčų tarp botelius stačiusios bendrovės "Sabonio klubas ir partneriai" ir valstybės Aplinkos ministerija pasiūlė pritarti taikos sutarties pasirašymui.

"Mes tik siūlom teismui, kad būtų pasirašyta taikos sutartis, o dėl kitų atvejų negaliu komentuoti, nes neturiu pilnos informacijos", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, taikos sutarčiai pritarta, nes pastatus galima pertvarkyti taip, jog šie atitiktų reikalavimus.

"Aš pakartojau nuostatą, kad ten, kur galima susitarti su savininkais dėl to, kad mes perstatom, kaip šiuo metu galiojantys dokumentai leidžia, tai neišmintinga yra griauti, o po to išduoti leidimą pasistatyti tokiam, kur galima iš karto pertvarkyti. (...) Siūlome taikos sutartį, pagal kurią "Sabonio klubo ir partnerių" savininkai įsipareigoja iš esmės įrengti prieplauką, įrengti reikalingą infrastruktūrą", - po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį žurnalistams sakė V.Mazuronis.

Pasak jo, pastatų paskirtis bus pakeista ir juose bus įrengtos patalpos, skirtos aptarnauti buriuotojams.

REKLAMA

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė teigė, kad taikos sutartis dėl botelių gali būti pasirašyta, nes pakeisti boteliai atitiks įstatymų reikalavimus.

"Jeigu yra klausimas, kodėl vienus griaunam, o kitus įteisinam (pastatus - BNS), tai atsakymas būtų toks, kad per šituos metus pasikeitė teisės aktai: Seimas priėmė Kuršių Nerijos ribų planą, Vyriausybė priėmė tvarkymo planą ir savivaldybė priėmė bendrąjį planą. Juos įvertinus, mes atsižvelgėme į nuostatas, numatyta, kad ten yra rekreacinė zona ir tokio tipo pastatai ten gali stovėti", - po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams pirmadienį sakė L.Nalivaikienė.

Ji teigė, kad pastatai bus perstatyti, tačiau jų plotas dėl to nesikeis. Taip pat numatyta pastatyti žvejams skirtą infrastruktūrą.

"Taip pat statytojai įsipareigoja pastatyti prieplauką, pirsą, tai yra uostą, kad galėtų priplaukti jachtos. Taip pat įsipareigoja žvejams infrastruktūrą pastatyti - sandėlius, kur džiauti tinklus. (...) Visus šituos veiksmus turi atlikti per 3 metus", - tvirtino L.Nalivaikienė.

V.Mazuronis BNS anksčiau sakė, jog "Sabonio klubas ir partneriai" įsipareigotų pašalinti visus trūkumus, perstatant statinius ir įrengiant naują infrastruktūrą.


Rašyti komentarą...
1
102158
2013-04-29 16:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
O teismų sprendimai??? Nusispjaut??? Gražinkit Venskienei Deimantę!!!!!!
Atsakyti
-1

E
Ei! Teisėsauga! Pūliny!
2013-04-29 20:46:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk TEISMO SPRENDIMUS REIKIA V Y K D Y T I !!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų