Pernai pavasarį per potvynį nukentėję Kauno rajono gyventojai savivaldybės prašė šįmet apsidrausti – supilti pylimą ar nukasti salas Neryje, tačiau sako nebuvę išgirsti.

Valdininkai tokius siūlymus vadina utopiškiais, o savo saugumu esą turi rūpintis patys žmonės. Ugniagesiai galimam potvyniui tikina jau pasirengę ir gyventojus ragina būti budrius, praneša LTV „Panorama“.

Pernai kovą išsiliejusi Neris Kauno rajono gyventojams pridarė apie 2 mln. litų nuostolių. Labiausiai nukentėjo Radikių ir Salių gyventojai – apsemti namai, vandens sulaužyti langai ir durys, paskendę automobiliai.

Radikių gyventojai siūlė rajono valdininkams pilti pylimą, kuris juos apsaugotų nuo potvynio, arba nukasti salas Neryje – dėl jų esą grūdasi ledai, tačiau valdžia nieko nepadarė.

Savivaldybės valdininkai sako, kad žmonės patys turėtų pasirūpinti saugumu. Radikiuose pylimas buvęs ir jei patys gyventojai jį nukasė, tai tegul dabar patys ir susipila.

„Visokie romantiški pasvarstymai, kad reikia kažkokią salą nukasti ir upę gilinti turbūt ne visai realūs. Tai yra jau ne savivaldybės reikalas – nei upę mes iškasim, nei pylimus supilsime“, – sakė Vytas Bancevičius, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Ugniagesiai – tai jie pirmieji pernai suskubo padėti žmonėms – sako galimam potvyniui pasirengę. O prie upės gyvenantieji iš rūsių turėtų išnešti vertingus daiktus, izoliuoti elektros laidus, užsandarinti šulinius, pasirūpinti maistu, medikamentais.

REKLAMA

„Iš tiesų kritulių kiekis yra šiais metais iškritęs gausus, tačiau ramina tai, kad ledo storis yra daug mažesnis nei pernai tokiu pačiu metu, bet nereikia pamiršti, kad dar tik sausio vidurys, tai visko gali būti“, – teigia Vidas Kerševičius, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas.

Pernai ugniagesiai per potvynį evakavo apie šimtą žmonių, iš rūsių siurbė vandenį. Už Kauno miesto ir rajono savivaldybių skirtas lėšas ugniagesiai po pernykščio potvynio nusipirko motorinę valtį, narų kostiumų, siurblių, gelbėjimo liemenių.

Jūratė Anilionytė


Rašyti komentarą...
S
Stasys
2011-01-16 10:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo, atėjo rusai su automatais ir privertė namus pasistatyti netinkamoje vietoje.
Atsakyti
0

k
kasyba
2011-01-16 10:32:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
"...Pernai pavasarį per potvynį nukentėję Kauno rajono gyventojai savivaldybės prašė šįmet apsidrausti – supilti pylimą ar nukasti salas Neryje..."
.
o Neries vagą perkelti toliau nuo jų namų neprašė ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų