Generalinei prokuratūrai netrūksta nei ryžto, nei priemonių nustatyti objektyvią tiesą Skuodo policininko byloje, rašo „Lietuvos žinios“ .

Šių metų pabaigoje teismą turėtų pasiekti tris ketvirtos klasės mokinukus Skuodo rajone, Aleksandrijoje, automobiliu negyvai partrenkusio ir iš įvykio vietos pabėgusio policininko Sauliaus Pauliko byla. Atsakydamas į LŽ klausimą apie tyrimo terminus vakar po susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu tai patvirtino generalinis prokuroras Algimantas Valantinas. "Galiu užtikrinti, jog šioje byloje bus padaryta viskas, kad būtų nustatyta objektyvi tiesa. Priemonių iš tiesų turime gana daug - apklausime visus žmones, kurie gali ką nors žinoti, atliksime visus įmanomus tyrimus, ir tikrai objektyvi tiesa šioje byloje bus nustatyta", - sakė A.Valantinas.

Skuodo policininko poelgis dviem aukštiems pareigūnams sugadino karjerą. Pirmadienį atsistatydino vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys ir policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.

Pasitiki vietos prokurorais

Pasak A.Valantino, Generalinė prokuratūra neketina perimti S.Pauliko bylos. "Norėdami perimti tyrimą turėtume labai aiškiai pasakyti žmonėms, kad mes jais nepasitikime. Šioje situacijoje taip nėra. Tiek Klaipėdos apygardos prokuratūra, tiek Generalinė prokuratūra labai aktyviai dalyvauja tyrime. Visas tyrimo planas ir veiksmai yra derinami. Nereikia nuvertinti kolegų", - teigė generalinis prokuroras. Skuode sudaryta tyrimo grupė - keturiems vietos policijos pareigūnams vadovauja vienas prokurorų.

REKLAMA

Anot A.Valantino, visi suinteresuoti, kad byla būtų ištirta kuo operatyviau. Sutarta, kad įvairių specialistų - autotechnikų, medikų, biologų, mikropluošto tyrėjų išvados būtų pateiktos kuo greičiau.

Paklaustas, ar tyrimas avariją sukėlusio policijos pareigūno blaivumui nustatyti gali būti atliekamas kurioje nors užsienio laboratorijoje, A.Valantinas ragino pasitikėti Lietuvos specialistais. Anot jo, Lietuvoje šiuo atveju yra geresnė aparatūra nei Vakarų Europoje.

Praėjus pusei paros po avarijos S.Pauliko kraują patikrinę medikai alkoholio pėdsakų neaptiko, nors tragedijos liudytojai teigia matę, kaip pareigūnas avarijos dieną girtavo bare. Kai kurie specialistai teigė, kad užsienio laboratorijos, turinčios modernią aparatūrą, asmenį buvus neblaivų gali paliudyti ir praėjus gana daug laiko.

Kalbėta apie strategiją

Vakar per G.Kirkilo susitikimą su generaliniu prokuroru ir jo pavaduotoju Vytautu Barkausku pirmą kartą dalyvavo naujasis premjero

patarėjas teisės klausimais, nuo 2004-ųjų iki šiol vertęsis advokato praktika, Visvaldas Račkauskas. Jis pakeitė rudeniop iš premjero komandos pasitraukusį teisininką Remigijų Merkevičių.

V.Račkauskas LŽ sakė, kad pas premjerą buvo kalbama apie principinius strateginius klausimus, pavyzdžiui, ko reikia ar trūksta tiriant tokio pobūdžio nusikaltimus, koks įvykdytas Skuode. G.Kirkilas domėjosi, ar tokiems tyrimams netrukdo kokios nors įstatymų spragos. "Premjeras buvo patikintas, kad Skuodo prokuratūrai suteikta visokeriopa - tiek metodinė, tiek praktinė pagalba", - teigė patarėjas.

V.Račkauskas - buvęs policijos generalinis komisaras, kurį laiką dirbo prezidento Rolando Pakso patarėju.

Pateikti įtarimai

Pirmadienį buvo pateikti įtarimai dar vienam tragedijos Aleksandrijoje dalyviui. Policijos pareigūnui Mantvydui Kringeliui įtarimai pateikti dėl nederamų veiksmų. Jis pabėgo iš įvykio vietos ir nesuteikė pagalbos nukentėjusiems vaikams. Už šį nusikaltimą gresia iki dvejų metų nelaisvės.

Nustatyta, kad policininkas M.Kringelis nelaimės metu buvo apgirtęs - jo kraujyje rasta daugiau nei promilė alkoholio.

REKLAMA

Taip pat bus tiriama, ar avariją sukėlęs policininkas S.Paulikas, kurio kraujyje nerasta alkoholio, prieš nelaimę nevartojo narkotikų. Jis keturiems mėnesiams nušalintas nuo pareigų policijoje.

27 metų S.Paulikui dėl sukeltos avarijos pareikšti įtarimai, jis mėnesiui suimtas.

Vakar po susitikimo su premjeru A.Valantinas užsiminė dar apie vieną bylą. Pasak jo, šiais metais į teismą taip pat gali būti perduota Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byla. Įtarimai joje pareikšti buvusiam partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui.

Raimonda Ramelienė 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų