REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Kaune vyksta LGBTQ+ eitynės (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Šeštadienį Kaune vyko pirmosios miesto istorijoje LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas pride“. Policija praneša, kad eitynių metu buvo sulaikyta 22 asmenys. Pranešama, kad eitynių metu nukentėjo du asmenys, pradėti penki ikiteisminiai tyrimai. Šiuo metu jau surašyta 11 administracinio nusižengimo protokolų.

9

Šeštadienį Kaune vyko pirmosios miesto istorijoje LGBTQ+ bendruomenės eitynės „Kaunas pride“. Policija praneša, kad eitynių metu buvo sulaikyta 22 asmenys. Pranešama, kad eitynių metu nukentėjo du asmenys, pradėti penki ikiteisminiai tyrimai. Šiuo metu jau surašyta 11 administracinio nusižengimo protokolų.

REKLAMA

Šeštadienį Kauną drebino „Kaunas pride“. Eitynėse dalyvavo apie du tūkst. žmonių.

Vis dėlto renginio metu neišvengta neramumų. Policija informuoja, kad dėl viešosios tvarkos pažeidimo, agresyvaus elgesio ir necenzūrinių žodžių vartojimo sulaikė 22 asmenys.

Po eitynių surengtoje spaudos konferencijoje policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Mindaugas Baršys komentavo, kaip policijai sekėsi eitynių metu užtikrinti viešąją tvarką.

R. Požėla sako, kad nors renginys ir baigėsi, policija dar planuoja tęsti darbą, jei matys, kad tai reikalinga.

„Manau, kad pareigūnai tinkamai atliko pavestas funkcijas“, – sakė R. Požėla.

R. Požėla teigė, kad policija neturi informacijos apie sužalotus eitynių dalyvius ar policijos pareigūnus.

REKLAMA
REKLAMA

R. Požėla sako, kad kitą savaitę turėtų būti paviešinta, kiek pareigūnų dalyvavo eitynėse ir kiek tai kainavo policijai.

M. Baršys teigė, kad pastebėjus, jog kai kurie asmenys ėmė 

„Dėl įvairių pažeidimų, tiek dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams, tiek dėl viešosios tvarkos pažeidimo“, – sakė M. Baršys.

REKLAMA

Šiuo metu policija turi informacijos apie du eitynių metu nukentėjusius asmenis.

Policija praneša, kad 22 asmenys yra sulaikyti, jų veiksmai dar yra vertinami.

R. Požėla sako, kad pasibaigus renginiui policija analizuos ir filmuotoje medžiagoje matomų tam tikrų asmenų veiksmus.

Prieš renginį įspėta 19 asmenų.

Pradėti penki ikiteisminiai tyrimai.

Skaičiuojama, kad eitynėse dalyvavo apie du tūkstančiai dalyvių.

Plačiau apie eitynių eigą galite rasti tv3.lt portale.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl eitynių kreipėsi į teismą

Portalas tv3.lt primena, kad dėl „Kaunas pride“ eitynių buvo kilęs konfliktas. Kauno miesto savivaldybė iš pradžių nesuderino leidimo eitynėms vykti. Savivaldybė sprendimą motyvavo vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

Tokį savivaldybės sprendimą „Kaunas pride“ organizatoriai apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui. Jis dar rugpjūčio pradžioje įpareigojo Kauno miesto savivaldybę suderinti eitynių maršrutą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį sprendimą rugpjūčio 26 d. Kauno savivaldybė apskundė aukštesnės instancijos teismui. Penktadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo Kauno miesto savivaldybę leisti šeštadienį vykti „Kaunas Pride“ eitynėms ir suderinti eitynių vietą.

„Apeliacinis skundas atmestas. Kauno miesto savivaldybė įpareigota iki šiandien (penktadienio – aut. past.) 18 val. suderinti eitynių vietą“, – portalui tv3.lt patvirtino teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

REKLAMA

Kauno savivaldybė penktadienio popietę įvykdė teismo sprendimą ir suderino „Kaunas Pride“ eitynių, vyksiančių šeštadienį, maršrutą, BNS patvirtino Kauno miesto mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas penktadienį neskundžiamu sprendimu įpareigojo savivaldybę suderinti eitynių maršrutą nuo Nepriklausomybės aikštės prie Soboro, suformuojant dalyvių koloną, kuri judės Laisvės alėja nuo Soboro iki Laisvės alėjos 99-ojo pastato, o tuomet apsisuks ir judės tuo pačiu maršrutu atgal. Eitynės pasibaigs vėl susirenkant Nepriklausomybės aikštėje.

REKLAMA

Leidime numatyta, kad renginyje gali dalyvauti iki 3 tūkst. žmonių. Anksčiau skelbta, jog jose tikimasi apie tūkstančio dalyvių.

Kauno savivaldybė birželį nesuderino maršruto eitynėms, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams, tačiau eitynių organizatorių reikalavimus palaikė dviejų instancijų administraciniai teismai, įpareigoję savivaldybę suderinti leidimą.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras anksčiau penktadienį BNS sakė, jog šiais sprendimais teismas prisiima dalį atsakomybės dėl galimų padarinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įteikė reikalavimų sąrašą

LGBTQ+ atstovai ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė savo reikalavimų sąrašą iš 14 punktų. Vienas jų – užtikrinti teisę į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerio lyties, garantuoti socialines garantijas ir paslaugas visiems, nediskriminuojant pagal šeiminį statusą, įteisinti orų lyties keitimą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, „kurio pagrindu informacija apie LGBTQ+ bendruomenę yra cenzūruojama“.

REKLAMA

Taip pat reikalaujama užtikrinti LGBTQ+ žmonių apsaugą nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse. Reikalaujama supaprastinti asmens dokumentų išdavimą, pakeitus lytį, kad nereikėtų dėl to kreiptis į teismą, mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę ir skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas.

Sąraše taip pat nurodyta, kad būtina užtikrinti kvalifikuotą, prieinamą psichologinę pagalbą visiems Lietuvos žmonėms, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nediskriminuojant dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos ir lyties raiškos.

Reikalaujama įstatymu uždrausti konversijos terapiją – praktiką, siekiančią pakeisti seksualinę orientaciją. Tarp reikalavimų yra ir kova su neapykantos nusikaltimais.

Nepritariu šioms eitynėms ir Lietuvos visuomenė, kurios turbūt didžioji dalis nepritaria LGBT ideologijai turi viešai kultūringai pasakyti, be smurto, kad nepritaria LGBT ideologijai ir propogandai. Manau, teisė ir įstatymai turi derintis su moralės principais ir valdžia neturi priimti daugumai per prievartą mažumos LGBT palankius įstatymus, taip pat reiktų galvoti apie vaikus, jų moralę.
Jų šūkis ,,mes esame visur''. Piliečiai susiraskite internete anglų ar rusų kalbomis 1987 metų gėjų manifestą, kuris pirmą kartą buvo skelbtas žurnale ''Gay Community News''
ir įdėmiai perskaitykite. Manau, homoseksualų ideologija ir propoganda yra pakankamai agresyvi ir įkyri, peršama per prievartą visuomenei, privačiai jie gali daryti ką nori, tačiau reklamuotis jiems viešai nereiktų leisti, jie dabar rodo toleranciją, bet pažiūrėsime kas bus paskui, o LGBT tokį didelį palaikymą turi JAV ir ES, nes jų yra politikų gretose - vieni viešai prisipažinę, kiti dar slepiasi, kitaip nebūtų tokių įstatymų, šią LGBT žinią, kaip ir jų norą turėti savo ,,šeimas'' ir įsivaikinti vaikus reiktų ignoruoti.
Tokių politikių kaip Armonaitė ir Maldeikienė neturėtų būti politikoje, bet kažkas už jas balsavo, Armonaitė, kitą Seimo narį pavadino ,,šūdo gabalu'', piršo mums savo diskriminacinį galimybių pasą, Maldeikienė yra isterikė, kuri irgi nesiskaito su žodžiais. Nebalsuokite už jas niekada.
Manau, reikia pastebėti ir tai, kad valdžia tyli dėl šių LGBT eitynių, nieko nekalba apie grėsmę užsikrėsti koronavirusu, nors tose eitynėse LGBT dalyviai galbūt bučiavosi, glebėsčiavosi, nesisaugojo, o jeigu bus leistas Šeimų maršo protestas prieš šitą ribojimų ir galimybių paso beprotybę tai galbūt valdžia, žiniasklaida ir medikai šauks, kad toks susibūrimas pavojingas, žmonės gali užsikrėsti covid-19 ir tai yra jų veidmainystė, nemačiau eitynėse konservatorių politikų, nors Kaunas seniau buvo konservatorių rinkėjų ,,tvirtovė'', nors Šimonytė ir konservatoriai palaiko LGBT, jie taip elgiasi turbūt iš bailumo prieš kauniečius, nes bijo, kad tai juos nepapiktintų ir jie dar daugiau nebebalsuotų už konservatorius.
Manau, kauniečiai seniau galimai šaipėsi iš mūsų Vilniaus dėl LGBT eitynių, bet mes nieko negalime padaryti, kad to nebūtų, kai įstatymai nuleidžiami aukščiausiu lygmeniu iš ES, nors man gėda dėl to, man svarbi Vilniaus garbė, tad karma padarė, kad dabar patys kauniečiai gavo tokią eitynių ,,dovanėlę'', tačiau kas toliau ar LGBT plėsis į Klaipėdą ar kitus miestus?
Ko tyli Bažnyčia moralės sergėtoja, jos vadovybė, nors esu tikintis į Dievą žmogus, tačiau man nepriimtina Popiežiaus ir Bažnyčios laikysena homoseksualų klausimais, jie pirmi turėjo protestuoti prieš tai.
Žaloja toks renginys. Neturi būti leidžiamas vykti miesto gatvėmis. Gi vaikas gali ir iš savo namų per langą stebėti tokią eiseną tėvams nežinant. Jei per tv vaizdai žalaojantys žymimi atitinkamai N14, raidę S ir panašiai, vadinasi pripažįstama kad vaikus veikia tokie vaizdai. Tai kodėl leidžiamas toks renginys mieste?Kodė vaikų teisių kontrolieriai tyli?
Kam dar rūpi vaikų ir anūkų ateitis, rugsėjo 10 d. prievartai ir iškrypimas NE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų