Valdžios pradėtas taupymo vajus neabejotinai atsilieps ir visų mūsų saugumui. Tuo metu kai valdininkų armija per pastaruosius kelerius metus tik didėjo, policininkų gretos seko. Maža to, policijos finansavimas dar labiau sumažintas.
Pasak Policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno, svarbu suprasti, kad esant sudėtingai situacijai negalima visų institucijų traktuoti vienodai. Jis neatmeta, kad situacija gali dar labiau pablogėti, kai kils įvairūs socialiniai neramumai. „Policijai tai - papildomas darbas. Jei nebus lėšų už šį darbą, bus sunku valdyti situaciją“, - įsitikinęs V. Telyčėnas.
Policijos vadovas neatmeta ir blogiausio varianto: jeigu pareigūnams dar labiau bus apkarpytas finansavimas, gali iškilti klausimas dėl kai kurių policijos funkcijų atsisakymo. V.Telyčėnas kol kas neatskleidžia kurių, bet žada tai padaryti, jei bus priimtas policijai nepalankūs sprendimai.
V. Telyčėnas neslepia džiaugsmo, kad iki į Lietuvą atėjusios krizės pradžios pavyko baigti pirmąjį policijos reformos etapą pakeitus policijos valdymo sistemą. Pasak komisaro, reformos vaisiai matomi plika akimi: sumažėjo valdininkų, vien finansininkų etatų - pusšimčiu, taip pat personalo ir logistikos padalinių darbuotojų. Kito žingsnio - Policijos departamento ir prie jo esančių įstaigų reformos teks palaukti, nes nėra pinigų.
„Smarkiai sumažinus finansavimą policijai, teks viską, kas susiję su investicijomis, nukelti į ateitį, - sakė V. Telyčėnas. – Policijos reformą buvo planuota baigti 2011 m., tačiau dėl krizės jos baigtis bus nukelta į 2013 į 2014 m.“
Generalinis komisaras piktinasi teiginiais, esą Lietuvoje labai daug policininkų. „Nuo 1998 m. policininkų sumažėjo 5 tūkstančiais, o valstybės tarnyboje darbuotojų 25 proc. padaugėjo“, - pabrėžė V. Telyčėnas.
Mažėja ne tik pačių policijos pareigūnų, bet ir jų darbo pajamos. „Nors praėjusių metų pabaigoje policininkų algos padidėjo 300-400 litų, tačiau dėl dabartinės atlyginimų skaičiavimo schemos algos nuo šių metų pradžios sumažėjo. Be to, sumažinus mokos fondą komisariatų vadovai nebegali mokėti už viršvalandžius ir darbą naktimis. Dėl to policininkai neteko galimybės papildomai užsidirbti. Todėl iš tikrųjų kai kurių pareigūnų uždarbis sumažėjo 600 litų“, - teigė generalinis komisaras.