Po mirtinai nukankinto keturmečio tragedijos – vienas aštriausių prezidentės komentarų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tikisi, kad Seimas apsispręs centralizuoti vaiko teisių apsaugos sistemą ir pritars jos pataisoms dėl psichologų dalyvavimo apklausose, bet kartu pabrėžia, jog vien įstatymų pakeitimų nepakaks sustabdyti smurtą prieš vaikus.

101

Teisiniai instrumentai, siekiant apsaugoti vaikus, būtini, bet jei ir toliau bus vadovaujamasi buku ar net nusikalstamu formalumu, jokie įstatymai nepadės, LRT RADIJUI sako prezidentė.

„O jei kam reikia įstatymų, kaip vėzdo, mes sukursime tuos įstatymus. Bet, kaip minėjau, jų tikrai nepakanka, kad žmonės sąžiningai ir atsakingai vykdytų savo pareigas“, – pabrėžia šalies vadovė.

Prezidentė: įstatymai būtini

Prezidentės teigimu, visuomenė turi atsikratyti abejingumo, o institucijos - per didelio formalumo.

„Įstatymai būtini, tikiuosi, kad jie neeilinėje Seimo sesijoje bus priimti“, - ketvirtadienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė prezidentė.

Pasak jos, vaiko teisių apsaugos centralizacija neturi apsiriboti socialinių darbuotojų pavaldumo pakeitimu - centralizuotas turi būti sprendimų priėmimas.

„Abejingumas, mėginimas nematyti, užsidaryti, atsiriboti, neva tai ne mano reikalas, atveda prie nusikaltimo ne tik prieš asmenį, bet ir prieš žmoniškumą. Todėl ne tik bendruomeniškumas, bet kiekvieno mūsų asmeninė atsakomybė už tai, kas vyksta šalia, už tai, kad buvome abejingi ir nepadėjome, turi visada kabėti virš mūsų sąžinės, virš kiekvieno, kuris matė, galėjo sustabdyti, bet to nepadarė.

Kol bus toks požiūris, kad tai ne mano reikalas, kol bus abejingumas, tol mes jokiais įstatymais nesusitvarkysime“, - interviu sakė prezidentė D. Grybauskaitė.

(101 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žmonės atsisveikina su žiauriai nužudytu berniuku

Vasario 14 dieną Seime planuojama surengti neeilinę sesiją, kad būtų priimtos su vaiko teisių apsauga susijusios įstatymų pataisos.

Vaiko mamos suėmimas pratęstas mėnesiui

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kėdainiuose nužudyto vaiko mamos suėmimas pratęstas mėnesiui.

REKLAMA

Pasak teismo, nors prokuroras prašė įtariamajai skirti maksimalų trijų mėnesių suėmimo terminą, tačiau teismui nepateikė jokių objektyvių ir konkrečių duomenų, iš kurių būtų matyti, kad šiame tyrime planuojami atlikti veiksmai galėtų užtrukti ilgą laiką.

Posėdžio metu prokuroras teigė, kad planuoja apklausti liudytojus, tačiau nenurodė tikslaus jų skaičiaus. Be to, neįvardijo konkrečių objektų, kurių tyrimus planuoja atlikti, terminų.

„Dėl šių priežasčių teismas trumpina suėmimo pratęsimo terminą ir leidžia įtariamąją suimti vienam mėnesiui“, – rašoma teismo pranešime.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-02-02 08:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentė pamatė žmonių abejingumą, O tas abejingumas atsiranda matant Tautos išrinktųjų darbą rinkėjui. Priimant įstatymus niekad nepaklausiamas rinkėjas ar jo visuomeninis atstovas. Va ir visa bėda ,kad įstatymas neveikia. Atotrūkis tarp valdžios ir eilinio piliečio vis didėja,ar to nepastebi graudendama Prezidentė?
Atsakyti
-1

m
mielieji
2017-02-02 10:17:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
susidariusia tustuma be Dievo ir uzpildo setoniskas smurtas korupsijos .kysininkavimai ,nesiskaitymas su zmonemis ir t.t.juo bus grieztesni istatymai-juo dar blogiau Pradekite nuo Dievo,doros.seimos vertybiu,vyro irzmonos ,one partneriai ,draues ,draugo,,,
Atsakyti
0

N
Našlė, 4 vaikų mama
2017-02-02 15:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebetikiu aš jumis, prezidente, bent vaikų gerovės sritį jūs galėjote kontroliuoti kaip niekas kitas Lietuvoje ir pareikalauti atsakomybės iš kuratorių, gaunančių atlyginimus. Atleiskite, bet tokia mano nuomonė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų