Po keturmečio laidotuvių – Gedimino Kontenio liudijimas: kas sudavė lemiamus smūgius

Šalį sukrėtę įvykiai dėl žiauriai nukankinto keturmečio nepaliko abejingų. Trečiadienį Kauno apygardos teisme prokuroras Vytautas Gataveckas sakė, kad kol kas dar nebuvo pakankamai laiko pasinaudoti visais įmanomais šaltiniais, o Gediminas Kontenis nurodo, kad vaiko motina smurtavo vaiko atžvilgiu.

101

„Nebuvo gauta pakankamai duomenų, kurių pagrindu mes galėtume atmesti jos (motinos) dalyvavimą bendrininkaujant. Per šį pakankamai trumpą laiką mes neturėjome galimybių pasinaudoti visais įrodymų šaltiniais. Atsižvelgiant į tai, ką mes šiuo metu turime byloje, mes negalime atmesti, kad ir ji dalyvavo smurtaujant vaiko atžvilgiu. Yra duomenų, kad ji smurtavo ir anksčiau“, - teigė prokuroras.

„Įtariamojo parodymų turinio aš nelabai galėčiau atskleisti, tačiau jis nurodo, kad ir ji dalyvavo nusikaltime. Ne tokia apimtimi, kokia jis prisiima kaltę, tačiau smurtiniai veiksmai, pasak jo, buvo naudojami ir jos“, - teigė V. Gataveckas. Taip pat jis atskleidė, kad lemtingus smūgius vis tik sudavė G. Kontenis.

(101 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žmonės atsisveikina su žiauriai nužudytu berniuku

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tragedijos kaltųjų paieškos tęsiasi jau daugiau nei savaitę.

Vaisto teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sako, kad į smurtą prieš vaikus Lietuvoje žiūrima atlaidžiau nei į smurtą prieš suaugusiuosius. Anot jos, taisytinų dalykų yra ne tik vaiko teisių apsaugos sistemoje – keisti reikia ir teisėsaugos darbą su tokios bylomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis žada, kad įstatymų pataisos dėl vaiko teisių apsaugos sistemos centralizavimo bus pateiktos per neeilinę Seimo sesiją vasario 14 dieną.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įtariamųjų nuotraukos "Facebook" paskyroje: sunku įtarti kažką blogo

Ją sušaukti numatoma dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, kurių nepavyko priimti rudens sesijoje. „Tai valstybės atliekama funkcija po skyrių ar atstovą, priklausomai nuo savivaldybės kiekvienoje savivaldoje, kuris būtų nepriklausomas ir labai aiškiomis ribotu kiekiu funkcijų“, – taip ministras apibūdino vaiko teisių apsaugos sistemą, kurią ketina siūlyti.

REKLAMA

Vaiko mamą prašoma suimti trims mėnesiams

Kėdainiuose praėjusią savaitę nužudyto vaiko mamą prokurorai trečiadienį prašys suimti trims mėnesiams.

Teismo posėdis dėl moters suėmimo numatytas trečiadienį popiet.

Praėjusią savaitę teismas maksimaliam trijų mėnesių terminui suėmė moters sugyventinį, o jai skyrė savaitės suėmimą. Prokurorai nedetalizuoja, ar paaiškėjo kokių nors naujų aplinkybių dėl moters dalyvavimo nusikalstamoje veikoje.


Rašyti komentarą...
P
Paulencijus
2017-02-01 17:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kiek čia dar tęsis viskas ?Per savaitę nesugeba išvadų padaryti? Vaikas gal pats ėmė ir numirė? Mat labai svarbu ,kad nekalto nenuteistų,o labai čia svarbu ar motina daugiau sudavė smūgių ar sugyventinis? Abu kalti yra.
Atsakyti
-3

v
valanciulis
2017-02-02 06:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
reiktu tokius i brazilijos kalejima siust ,o ne i musu sanatorija
Atsakyti
0

G
GiedriusK
2017-02-01 16:27:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaisto teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sako
Vaisto?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų