Po lenkų sprendimo Lietuvos-Lenkijos pasienyje – eilės Papildyta 17:45 val.

Lenkija sugriežtino dirbti atvykstančių ar per Lenkiją tranzitu vykstančių vilkikų vairuotojų kontrolę.  Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktuose susiformavo eilės. 

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) teigia, kad iki ketvirtadienio vakaro eilių nebuvo, bet tikimasi, jog padėtis artimiausiu metu normalizuosis.

„Eilė yra: kilometras Kalvarijoje ir maždaug pusė kilometro Lazdijuose. Ta situacija tokia yra nuo ketvirtadienio vakaro (...) Lenkija ėmėsi papildomų priemonių, sugriežtino vilkikų vairuotojų, kurie atvyksta į Lenkiją nevairuodami krovininio automobilio, kontrolę“, – BNS šeštadienį sakė tarnybos atstovas Rokas Pukinskas. 

„Dabar, mūsų turimais duomenimis, tų kanalų, patikros vietų daugėja ir dėl to yra tas pagreitėjimas (...) Buvo penki šeši automobiliai per valandą (patikrinami – BNS) anksčiau, dabar yra 10 automobilių per valandą“, – sakė jis. 

VSAT penktadienį pranešė gavusi oficialią Lenkijos informaciją, kad ši šalis sugriežtino dirbti atvykstančių ar per Lenkiją tranzitu vykstančių vilkikų vairuotojų kontrolę. Tokie vairuotojai Lenkijos pasieniečiams, be įprastų dokumentų, turi pateikti darbo sutartį ar komandiruotės įsakymą. 

Vakarop situacija pagerėjo

VSAT šeštadienio vakarą pranešė, kad situacija greitai pradėjo keistis vėlyvą  popietę. 

„Lenkijos pareigūnai savo pusėje atidarė daugiau patikrinimo juostų, paspartino procedūras, todėl iš Lietuvos pradėjo judėti kur kas didesni minėtų vairuotojų srautai“, – rašoma pranešime. 

Tarnybos 17 val. 30 min. duomenimis, Lazdijų punkte išvažiuojančiųjų eilės nebeliko visai. Kalvarijos punkte Lenkijos leidimo įvažiuoti laukė vos keli mikroautobusai su vykstančiais vairuotojais, kurie irgi turėtų užtrukti trumpai.

Tarnyba pažymi nekart kreipusis į kolegas Lenkijoje prašydama paspartinti darbą ir į tai esą buvo atsižvelgta. 

REKLAMA

VSAT atstovas Rokas Pukinskas kiek anksčiau šeštadienį BNS teigė, kad eilės formavosi nuo ketvirtadienio vakaro: kilometro eilė buvo Kalvarijos ir maždaug pusės kilometro – Lazdijų punkte. 

„Lenkija ėmėsi papildomų priemonių, sugriežtino vilkikų vairuotojų, kurie atvyksta į Lenkiją nevairuodami krovininio automobilio, kontrolę“, – priežastis paaiškino R. Pukinskas. 


Rašyti komentarą...
G
Gramatika
2020-04-25 20:42:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gramatika: Kalvarija, Kalvarijos ir jokiu būdu ne Kalvarijų!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų