REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po savaitgalį vykusio fotomenininkų seminaro erotinės fotografijos tema viešbutis "Palangos vėtra" nutraukė sutartį su renginį organizavusiu Palangos fotoklubu ir iškeldina iš viešbučio klubo galeriją. Atsistatydina ir Palangos fotoklubo prezidentas Adas Sendrauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Laikinai einanti viešbučio direktorės pareigas Ingrida Valaitienė komentuoti "Palangos vėtros" administracijos sprendimų nenorėjo. Pasak jos, Palangos fotoklubas peržengė ribas, seminaro dalyviai programoje nenumatytais veiksmais šokiravo ne tik viešbučio svečius, bet ir darbuotojus. "Sutartis su šiuo klubu nutraukta, daugiau komentuoti nenoriu. Ir taip išpūstas didelis burbulas", - sakė I. Valaitienė.

REKLAMA

Palangos fotoklubo prezidentas Adas Sendrauskas pasakojo, jog viešbučio administracija, su kuria buvo suderinta renginio programa, skaudžiai sureagavo į spaudoje pasirodžiusias publikacijas apie seminarą. "Iš to, kas buvo parašyta, buvo nuspręsta, jog renginys pažeidė viešbučių etikos, moralės ir dorovės normas. Buvo sušauktas neeilinis direktorių pasitarimas. Manęs paprašė pasiaiškinti ir iškraustyti iš viešbučio patalpų fotogaleriją dar nesibaigus nuomos sutarčiai", - sakė fotografas.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio organizatorius sutiko, jog fotografai iš tiesų pasismarkavo, nes seminaro fotosesijai buvo skirti du kambariai trečiame ir ketvirtame viešbučio aukšte. "Pereidami su modeliu iš vieno aukšto į kitą, prie lifto jie pastebėjo gražų apšvietimą ir modelis nusimetė chalatą keliems kadrams. Tai užtruko gal 40-50 sekundžių, tačiau kaip tik tuo metu netikėtai iš vieno kambario išėjo šeima su vaikais ir vaikai pamatė fotografuojamą nuogą merginą. Vyras išreiškė nepasitenkinimą, tačiau mes jo atsiprašėme už sukeltus nepatogumus. Spaudoje straipsnis apie seminarą buvo pavadintas skambia antrašte, jog erotika gąsdino vaikus", - sakė A. Sendrauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangos fotoklubo prezidentas įsitikinęs, jog klubas be galerijos yra tik fotobūrelis todėl atsistatydina iš klubo prezidento pareigų. "Tačiau veiklos nutraukti neketinu. Gaila tik, kad jau išleistos reklaminės afišos kitam klubo renginiui, kuriame bus pristatytos viso pasaulio lietuvių fotografijos ir per visą pasaulį paskleista žinia, jog jos bus eksponuojamos būtent šioje galerijoje", - apgailestavo fotografas.

REKLAMA

Po skandalingai pasibaigusio pirmojo erotinės fotografijos renginio A. Sendrauskas neketina atsisakyti šios subtilios temos. Liepos 3-5 dienomis Plangoje numatyta Romualdo Požerskio ir Monikos Požerskytės fotografijų parodos bei albumo apie Amerikoje vykstantį festivalį "Degantis žmogus" pristatymas ir fotosesija "Deginantis žmogus" kurorto paplūdimyje. "Apsitversime renginio vietą spygliuota viela, o įeiti tiek modeliai, tiek fotografai, tiek žurnalistai galės tik Adomo bei Ievos kostiumais", - pajuokavo fotografas.

REKLAMA

Kito seminaro organizatoriaus fotomenininko bei leidėjo Sauliaus Jokužio nuomone, reakcija į šį pirmąjį renginį per griežta. "Galbūt iš tiesų ne viskas pavyko, kaip norėjome. Reikėjo griežčiau apibrėžti renginio erdvės ribas. Man pačiam teko dalyvauti tarptautiniame erotinės fotografijos seminare Latvijoje. Daugiau kaip 100 fotografų iš viso pasaulio Liepojos paplūdimyje fotografavo modelius įvairiomis pozomis atviroje erdvėje. Žmonės vaikščiojo pro šalį ir jokių skandalų nekilo. Seminarą "Palangos vėtroje", manau, smerkia tie, kurie nematė, kas ten buvo. Šiais laikais norint paisyti moralės ir dorovės normų, reikėtų susprogdinti visus televizorius, sudeginti laikraščius ir žurnalus. Šiame seminare erotikos buvo gal trys kapeikos, tačiau norintieji įžvelgti juodulį pamatys jį vietoje balto", - sakė S. Jokužys.

Jurga Petronytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų