Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą – meteorologų perspėjimas. Šį vakarą keliones geriau atidėti, nes sąlygos – pavojingos.

Antradienio vakarą – meteorologų perspėjimas. Šį vakarą keliones geriau atidėti, nes sąlygos – pavojingos.

REKLAMA

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Anot specialistų, per Lietuvą slenka atmosferos frontas su negausiais krituliais.

„DALYJE LIETUVOS ŠĮ VAKARĄ KELIONES GERIAU ATIDĖTI

Per Lietuvą slenka atmosferos frontas su negausiais krituliais (dulksna, lietus). Kadangi žemė šalta , o aukštai atmosferoje – teigiama oro temperatūra , todėl formuojasi lijundra. Interneto erdvėje jau tenka matyti pranešimų apie krašto kelius, kurie pavirto į čiuožyklas, dėl to į griovius įlekiančius automobilius ir slidinėjančius ant šaligatvių žmones, kurie priversti eiti žole.

Jei keliausite automobiliu būtinai atsižvelkite į kelio dangos būklę ir meteorologines sąlygas. Rinkitės saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį Atminkite, kelininkų pabarstymai niekuo jums nepadės, jeigu automobilio padangos yra nusidėvėję arba važiuojate per greitai.

REKLAMA

Remiantis orų modelio duomenimis, lijundra artimiausiomis valandomis formuosis Pietryčių Lietuvoje, po vidurnakčio pamažu pasitrauks iš mūsų šalies. Iš paskos atkeliauja šilta oro masė, tad susiformavęs ledas galop nutirps“, – rašo socialiniame tinkle.

Naglis Šulija: „Kitaip tariant, orai bus dar šiltesni“

Lietuvoje antradienį buvo debesuota, vietomis lijo arba snigo. Artimiausią naktį krituliai nukeliaus per visą šalį, daug kur palis, vietomis snigs, vietomis lijundra, plikledis ir rūkas. Trečiadienį bus tiesiog pilki orai, palynos daug kur, tačiau labai nedaug. Vietomis boluos rūkas.

Artimiausią naktį didžiojoje šalies dalyje oro temperatūra ne kris, o kils. Šį vakarą šalies rytuose ir pietuose bus menkas šaltukas, kitur – 2–3, prie jūros apie 5–6 šilumos. Vėliau naktį temperatūra lėtai kils, trečiadienį dieną visur bus nuo 1 iki 3, prie jūros iki 7 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

„Kitaip tariant, orai bus dar šiltesni. Naktį beveik visur bus kritulių, daugiausia negausaus lietaus, dieną irgi daug kur negausiai palis arba kris dulksna. Lijundra, plikledis ir rūkas taip pat bus dažni svečiai. Naktį rytuose bus menkas šaltukas, kitur – nedidelė šiluma, rytoj bus dar pora laipsnių šilčiau“, – sako sinoptikas Naglis Šulija.

Ketvirtadienis irgi bus apniukęs, naktį daug kur, dieną vietomis negausiai palis arba kris dulksna. Bus vėjuota. Naktį bus apie 1–3, prie jūros 4–5, dieną 4–6, prie jūros iki 7–8 laipsnių šilumos.

Penktadienį kritulių bus kai kur šalies rytuose. Tai bus negausūs mišrūs krituliai. Naktį vyraus keli laipsniai šilumos, kai kur gali būti iki 1 laipsnio šalčio, dieną bus iki 3–5 laipsnių šilumos. Savaitgalį orai iš esmės nesikeis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų