• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tadas dėl gero kadro drąsiai stovi po žaibuojančiu dangumi, o jo didžiausia svajonė – atsidurti šalia viesulo. Pavojingo vyro hobio užkulisiai – „TOP 3“ reportaže. 

Tadas dėl gero kadro drąsiai stovi po žaibuojančiu dangumi, o jo didžiausia svajonė – atsidurti šalia viesulo. Pavojingo vyro hobio užkulisiai – „TOP 3“ reportaže. 

REKLAMA

Vieni mėgsta sportuoti, kiti groti kokiu instrumentu, treti šokt, ketvirti žvejot. Tadui Janušoniui irgi patinka žvejoti, tačiau jis žvejoja ne karpius ar lydekas, o audras, žaibus ir kitus dangaus reiškinius. Jo meškerė – fotoaparatas.

Man niekada nebuvo įdomu tai, ką visi fotografuoja, man buvo įdomiau tai, ką sunkiau pamatyti“, – neslėpė Tadas. 

Susižavėjo dar paauglystėje

Tadui – 33-eji, jis yra fizikos mokytojas. Fotoaparatą į rankas jis paėmė dar paauglystėje. Tada ir susižavėjo fizikiniais dangaus reiškiniais, kuriuos norėjosi ne tik suprasti, bet ir fiksuoti. 

Kadangi esu kilęs iš mažo miestelio, man visada buvo artimas tamsus naktinis dangus, kai išeini ir pilnas dangus žvaigždžių“, – paaiškino vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Augant Tadui, augo ir apetitas užfiksuoti kažką ypatingo. Nebuvo baisu netgi pačiame audros epicentre su fotoaparatu dirbti, kai aplink į kairę ir į dešinę daužėsi žaibai. 

REKLAMA

Daužėsi virš galvos, už manęs, prieš mane, į visas puses, o aš laimingas fotkinau. Dabar jau taip nebedarau“, – pripažino pavojingų gamtos reiškinių entuziastas. 

Dabar subrendęs Tadas taip nerizikuoja. Sako, kad didžiausias pavojus kyla ne tada, kai sustojęs audrą ar žaibus fotografuoji, o tada, kai vairuodamas dairaisi į kurią pusę gaudoma audra slenka. 

Jeigu kažkas nukenčia nuo gaudymo, tai nebent avarijose. Jeigu gaudom audras, praktiškai būtina, kad kitas sėdėtų šalia, stebėtų navigaciją, radarus“, – tvirtino Tadas.

REKLAMA
REKLAMA

Svajonė – „pagauti“ viesulą

Pasaulyje yra daug audrų gaudytojų. Tiesa, reikia pripažinti, kad Lietuvoje audros ne tokios efektingos. Tačiau ir čia yra audrų gaudytojų bendruomenė, kurie susibūrė į feisbuko grupę „Sky Chasers LT“.

Mes grupėje turime ir entuziastų, ir meteorologų. Jie perspėja, kad, pavyzdžiui, šiandien gali būti įdomesnių reikalų. Tada varai į laukus ir lauki, kol išsprogs koks debesis“, – paaiškino fotografas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tūkstančius patiktukų ir komentarų dažniausiai surenka vaivorykštės ar krentančių žvaigždžių nuotraukos, kurias Tadui pagauti fotoaparatu dažniausiai – paprasta. Sunkiau pagauti žaibą – kauką. Tik jo nuotraukos ne tokios efektingos. 

Yra žaibų, kurie trenkia iš debesies į žemę, o yra tokių, kurie įvyksta virš audros, trenkia į jonosferą. Jie yra labai reti, Lietuvoje labai blyškūs, sunkiai įžiūrimi ir šiuo metu man jie labai įdomūs“, – kalbėjo Tadas. 

REKLAMA

Kita svajonė – išvysti viesulą. Tikrą. Nusileidusį ant žemės ir sukantį ratus. Vieną kartą vyrui iki tokios nuotraukos mažai trūko. 

Pakilo audros grybas, pagal radarą nuvažiavau ten, kur labiausiai lyja. Prasidėjo ūžesys, lyg didelis vaakuminis siurblys pradėjo ūžti, pasižiūrėjau virš galvos ir pamačiau, kad jau ratas formuojasi. Išsigandau, nuvažiavau kokius 100 metrų atgal, pradėjo debesys suktis ratu, bet tik tiek ir tebuvo“, – pasakojo jis. 

REKLAMA

Kad pagautum puikų kadrą, kartais reikia važiuot šimtus kilometrų, kai pučia vėjai ar pliaupia lietūs. Būna, kad ir į kitas šalis.

Daugiau apie šį išskirtinį hobį sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–trečiadieniais, 21 val. tik per TV3

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: 

 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų