Pavogę keleivinius autobusus jaunuoliai sulaukė bausmės

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje du jaunuoliai nuteisti dėl vagystės bei turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Teismas nustatė, kad V. T. (gim. 1996 m.) 2015 m. gruodžio 3 d. – 2016 m. rugsėjo 29 d. laikotarpiu, priėjęs prie keleivinio autobuso, paspaudė atrakinimo mygtuką, pateko į autobuso vidų ir mygtuku užvedęs variklį išvažiavo. Tokiu būdu tris kartus pagrobė įmonei UAB „Vilniaus viešasis transportas“ priklausančius keleivinius autobusus. Be to, V. T. kartu su D. K. (gim. 1997 m.), T. V. (gim. 1995 m.) ir J. J. (gim. 1999 m.) tyčia sugadino įmonei UAB „Vilniaus viešasis transportas“ priklausantį turtą ir padarė įmonei 3917 Eur turtinę žalą.

Teismas nusprendė V. T. pripažinti kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį bei 187 straipsnio 1 dalį ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės apribojimą 2 metams, įpareigojant nuo 22.00 val. iki 06.00 val. būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi, per bausmės laikotarpį atlyginti padarytą žalą, pradėti dirbti arba registruotis darbo biržoje, per 1 metus neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar organizacijose. T. V. teismas taip pat nusprendė pripažinti kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 1 dalį ir paskyrė jam laisvės apribojimą 1 metams, įpareigojant nuo 22.00 val. iki 06.00 val. būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu ar mokymusi, per 1 metus atlyginti padarytą žalą, tęsti darbą, o jo netekus – registruotis darbo biržoje.

Du jaunuoliai J. J. ir D. K. buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir byla jiems nutraukta. Civilinį ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo teismas priteisė solidariai iš visų UAB „Vilniaus viešasis transportas“ naudai. Nuosprendis neįsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti skundžiamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų