Pasiskiepijus Kasiulevičiui ir Morozovui, dalis medikų išreiškė nepasitenkinimą

Žinomiems šeimos gydytojams Vytautui Kasiulevičiui bei Valerijui Morozovui socialiniuose tinkluose pranešus, kad jie Santaros klinikose sulaukė vakcinos nuo COVID-19, kai kurie medikai pasipiktino vakcinavimo eiliškumu.

Kritikai sako, kad toks vakcinos paskirstymas yra neteisingas, nes šeimos gydytojai pagal prioritetinę tvarką dar neturėjo būti skiepijami. 

Pagal Vyriausybės suformuotos ekspertų tarybos rekomendacijas, pirmiausia ligoninės skiepyti turėjo darbuotojus, dirbančius COVID-19 padaliniuose, skubios pagalbos ir priėmimo, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, infarktų, insultų ir politraumų klasteriuose, transplantacijų, onkologijos-hematologijos dienos stacionaruose ir skubią pagalbą teikiančiuose chirurgijos, endoskopijos, anesteziologijos, hemodializės, akušerijos ir ginekologijos padaliniuose.

Premjerės sudarytoje ekspertų taryboje dirba ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas V. Kasiulevičius. 

Santaros klinikos BNS pateiktame atsakyme teigia, kad vakcinavimas buvo vykdomas pagal rekomendacijas, tačiau kartais darbuotojai dėl įvairių priežasčių skiepytis neatvykdavo, tad tuomet į jų vietą buvo kviečiami kiti. 

REKLAMA

„Skiepijimą organizuojanti įstaiga pagal teisės aktą turi planuoti skiepijamųjų srautus ir dėti maksimalias pastangas, kad būtų panaudotos visos turimos vakcinos dozės. Todėl skubos tvarka kviečiami žmonės iš rezervinio sąrašo, kurie privalo atvykti ne vėliau kaip per 20 minučių. Tie žmonės yra iš skirtingų padalinių“, – teigė viena iš penkių atraminių šalies ligoninių. 

Jų duomenimis, iš viso Santaros klinikose buvo paskiepyti bemaž 1,9 tūkst. darbuotojų, jie pradėti skiepyti sekmadienį. Antradienį vakcinavimas pradėtas ir kitose Vilniaus regiono ligoninėse.

Į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę išsiųsta 390 vakcinos dozių, į M. Marcinkevičiaus – 80 dozių, į Respublikinę Vilniaus universitetinę – 250, į Alytaus ligoninę – 200, o  Ukmergės ligoninė gavo  110 vakcinos dozių.

Santaros klinikos taip pat pažymėjo esančios dėkingos ne tik skubiai iškviestiems ir sugebėjusiems atvykti medikams, bet ir tiems, „kurie prisideda prie visuomenės nuomonės formavimo ir savo pavyzdžiu skatina tiek kolegas, tiek plačiąją visuomenę aktyviai skiepytis“.

Vakcinos nuo COVID-19 sulaukęs V. Kasiulevičius BNS sakė nemanantis, kad jam ar kitiems šeimos gydytojams buvo sudaryta išimtis pasiskiepyti anksčiau, nei priklausytų. 

„Skiepijami medikai taip pat ir nedirbantys su COVID-19, bet dirbantys su pacientais, kurie karščiuoja ir patiria kitų problemų ir gali būti užsikrėtę covid, tai aš buvau paskiepytas su kitais specialistais, kurie irgi dirba poliklinikoje, konsultuoja pacientus gyvai (...) jeigu skiepijo kardiologą ar alergologą, tai gali paskiepyti ir šeimos gydytoją, nes mūsų ligoninė yra ta ligoninė, kuri dirba su covidu ir čia yra didžiausia koncentracija covido“, – sakė jis. 

„Visi bus paskiepyti per artimiausias dvi savaites“, – pridūrė medikas. 

V. Kasiulevičius teigė pats skiepo neprašęs ir sakė tik atsiliepęs į Klinikų kvietimą. 

V. Morozovas įrašą apie pasiskiepijimą socialiniame tinkle vėliau ištrynė, su juo BNS susisiekti nepavyko. 

REKLAMA

Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Toma Kundrotė kritikavo ligoninės sprendimą skiepyti šeimos gydytojus, tiesiogiai nesusiduriančiais su COVID-19 sergančiais pacientais ir tvirtino, kad skiepo dar nėra sulaukę gydytojai ar slaugytojai, kurie su virusu susiduria kasdien. 

„Mobiliajame punkte arba karščiavimo klinikose dirbantys šeimos gydytojai skiepo dar laukia. Tai kuriam prioritetas turėtų būti – jei vieni nedirba tiesiogiai su COVID-19 pacientais, bet yra paskiepyti, o kiti dirba tiesiogiai su COVID-19 pacientais ir laukia dar toliau sėkmingai skiepo?“, – BNS sakė T. Kundrotė.

Pasak jos, didžioji dalis šeimos gydytojų patenka į vidutinę rizikos grupę, kuri turėtų būti skiepijama, kai jau bus paskiepyti dirbantys tiesiogiai su COVID-19 dirbantys medikai, taip pat didelės rizikos grupėje esantys pacientai. 

„Čia tikrai didelis akmuo į atraminių ligoninių daržą, kurios turėjo pasirūpinti savo personalu, bet nepasirūpino – padarė belekaip, greituoju būdu, svarbu išskiepijo, o ką išskiepijo, tai jau nebelabai aktualu. Realiai negavo tie žmonės, kurie turėjo teisę jį gauti ir pagal prioritetą yra gerokai aukščiau“, – teigė medikė. 

Lietuva iki šiol yra gavusi dvi kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos siuntas, iš viso – 20 tūkst. 475 dozes. Sekmadienį penkiuose pagrindinėse šalies gydymo centruose pradėtas medikų skiepijimas.


Rašyti komentarą...
R
Rima
2020-12-30 16:26:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra baisesnio jausmo nei pavydas ,šie medicinos korifėjai yra kaip sektinas pavyzdys paskatint abejojančius skiepų nauda,manau teisingai buvo pasielgta.
Atsakyti
0

B
Birutė
2021-01-04 15:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad jie iš tikro nei skiepijosi nei ką. Padarytas piaras, kad žmonės pultų skiepytis. Dabar gi, didelis procentas nenori skiepytis, nes nepasitiki paskubomis sukurpta vakcina
Atsakyti
0

L
LT pilietis
2021-01-01 23:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasielgta siaubingai. GĖDA!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų