Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Klaipėdos teritorinės muitinės pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai šeštadienio, rugpjūčio 9 d., popietę Lietuvos-Lenkijos pasienyje sulaikė įspūdingą narkotikų siuntą.

Krovininiame vilkike įrengtose slėptuvėse iš Vakarų Europos į Lietuvą mėginta įvežti apie 5 kg ekstazio tablečių, beveik 3 kg kanapių ir daugiau nei 0,5 kg, kaip manoma, heroino.

Bendra sulaikytų narkotikų vertė preliminariais duomenimis – daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Tai didžiausia šiemet Lietuvos muitinės pareigūnų sulaikyta narkotikų siunta.

Reido metu muitininkai prie buvusio Kalvarijos pasienio kontrolės posto stabdė ir pasirinktinai tikrino tranzitu per Lietuvą važiuojančias transporto priemones.

Apie 15.30 val. muitinės pareigūnai sustabdė iš Ispanijos šaldytą mėsą į Rusiją gabenančio LR piliečio A. L. vairuojamą vilkiką „Scania“.

Nors vairuotojas paneigė gabenantis ką nors draudžiamo, patyrę muitinės pareigūnai pastebėjo, jog, sustabdžius jo automašiną, vyriškis labai susijaudino ir sutriko.

REKLAMA

Todėl buvo nuspręsta „Scania“ detaliai patikrinti.

Pareigūnai vilkiko kabinoje nesunkiai aptiko slėptuvę, įrengtą virš priekinio automobilio lango esančioje plastikinėje automašinos prietaisų panelės viduje. Čia muitininkai rado 7 lipnia juosta apvyniotas pakuotes.

Dar vieną pakuotę, matyt, praradęs viltį nuslėpti narkotikus, pareigūnams, ištraukęs iš daiktų dėtuvės, esančios tarp automašinos sėdynių, atidavė pats vairuotojas.

Krovininis vilkikas taip pat dar buvo apieškotas ir su muitinės kinologų tarnybiniais šunimis, tačiau daugiau narkotikų nerasta.

Suskaičiavus ir preliminariai patikrinus pakuočių turinį, paaiškėjo, kad Vievio gyventojas A. L. į Lietuvą bandė įvežti tikrą narkotikų „mišrainę“.

Keturios pakuotės buvo pilnos smulkių baltos spalvos tablečių, su jose įspaustu „?“ ženklo logotipu. Iš viso jų buvo aptikta apie 17 tūkst. vnt. (4, 86 kg). Manoma, kad tai psichotropinė medžiaga – ekstazis. MKT pareigūnų žiniomis, vienos tokios tabletės „gatvės kaina“ šiuo metu yra apie 10 Lt.

Kitose trijose pakuotėse slėptos kanapės – jų surasta beveik 3 kg. Gramas šio augalinės kilmės narkotiko, vadinamosios „žolės“, šiuo metu juodojoje rinkoje kainuoja apie 30-40 Lt.

Aštuntojoje pakuotėje, preliminariais duomenimis, buvo 0,54 kg heroino siunta, gramas šio narkotiko nelegalių prekeivių gatvėje pardavinėjamas už 150-180 Lt.

Taigi, bendra sulaikytų narkotikų siunta gali siekti maždaug iki 387 tūkst. litų. Tai didžiausia šiemet Lietuvos muitinės pareigūnų sulaikyta narkotikų siunta.

„Scania“ vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, šiandien Vilniaus miesto I-ajame apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo. MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 2d. ir 199 str. 2 d.


Rašyti komentarą...
S
SS
2008-08-11 18:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Silpnai baudžiami narkobiznieriai Lietuvoj ,nevisada su valdžios ponais pasidalina,bet vęši...
Atsakyti
0

"
"?"
2008-08-11 21:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
vieno "extazio" rato savikaina gatveje 8-10lt jai zinai kur imti, bet realiai kaina 100 vnt po 2-3 lt uz vieneta jai imamas 100 vnt.o imi kaune tik reikia atrasti kas nuvaziuos.

o ir tas pats pareigunu vadinamas extazis tai ne extazis, o amfetaminas maisytas su ivairiais vaistais ir to extazio ten 0,2-0,7%. nesistebiu, kad lt pareigunai ir spauda vejus skelbia.
Atsakyti
0

h
hero
2010-06-05 21:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
as manau yra viskas daroma vardan geresnio gyvenimo kaip lietuvoj krize
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų