Pasienyje su Rusija sulaikytas iš Kaliningrado atplukdytas rūkalų krovinys ir keturi, įtariama, su šia kontrabandą susiję Šilutės rajono gyventojai bei du jų automobiliai.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai, naudodamiesi techninėmis universalios sienos stebėjimo sistemos priemonėmis, ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu užfiksavo sienos pažeidimą. Šioje vietoje ji eina Nemuno viduriu.

Iš Rusijos gumine valtimi su pakabinamu varikliu atplaukęs žmogus dviem asmenims Lietuvos krante perdavė dėžes. Šie iš Rusijos atplukdytą krovinį pradėjo krauti į automobilį „Audi 100“.

Valtimi joje buvęs asmuo tuoj pat grįžo į Rusijos krantą. Tuo metu Lietuvos pusėje į šią vietą jau vyko netoliese patruliavę pasieniečiai, jiems padėti atvyko rinktinės Specialiosios paskirties užkardos, Imuniteto bei Operatyvinės veiklos skyrių pareigūnai.

Automobilio „Audi 100“ vairuotojas ir šalia buvęs asmuo, pastebėję atvykstančius pasieniečius, įvažiavo į krūmynus šalia Nemuno. Čia jie iš mašinos išmetė dėžes ir bandė pasišalinti, tačiau buvo sulaikyti. Pareigūnai sulaikė ir automobilį.

Krūmuose šalia upės rasta 10 dėžių, iš viso 5 tūkst. pakelių cigarečių su Rusijos banderolėmis.

Sulaikytieji – 26 ir 28 metų Šilutės rajono gyventojai uždaryti į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jiems pradėtos ir administracinių bylų teisenos, kadangi sienos apsaugos zonoje buvo be leidimų.

REKLAMA

Tirdami šį kontrabandos gabenimo atvejį antradienį vakare Pagėgių rajono Šerėtlaukio kaime pareigūnai sulaikė automobilį „Audi A6“ ir juo važiavusius dar du Šilutės rajono gyventojus – 22-ejų ir 24-erių metų. Įtariama, kad jie gali būti susiję su per Nemuną atplukdytu cigarečių kroviniu. Šiedu vyrai irgi uždaryti į areštinę.

Pastaraisiais metais sieną su Rusija saugančių VSAT užkardų ruožuose įdiegus universalias technines sienos kontrolės sistemas dabar tokių bandymų per Nemuną iš Rusijos gabenti kontrabandą pasitaiko labai retai. Šiuo metu rūkalus dažniausiai bandoma gabenti per sieną iš Baltarusijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų