Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi mažėja į kontrabandą įtraukiamų nepilnamečių, pastebi pasieniečiai.

REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis BNS trečiadienį sakė, kad per 10 šių metų mėnesių Pagėgių ruože sulaikyti 64 nepilnamečiai, įtraukti į kontrabandą, o 2007 metais jų buvo „žymiai daugiau“.

VSAT pranešė, kad Viešvilės užkardos veikimo teritorijoje kontrabandininkų parankiniais už piniginį atlygį tampa vis vyresni asmenys, o pasienio su Rusija rajonų seniūnai tvirtina, jog nusikaltėliai apskritai atsisako nelegalios veiklos. Netoli sienos su Rusija esančių mokyklų vadovai savo ruožtu teigia, jog jaunuoliai, talkininkavę kontrabandininkams, grįžta į mokyklų suolus.

G. Mišučio tvirtinimu, nepilnamečių įtraukimo į kontrabandą problema išryškėjo prieš keletą metų, tuomet pasieniečiai ėmėsi intensyvesnių priemonių šiai problemai spręsti.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašoma VSAT pranešime, kai ėmė daugėti pasienio ruože sulaikomų nepilnamečių, Pagėgių pasieniečiai ėmė bendradarbiauti su mokyklomis, organizuoti paskaitas bei pokalbius. Pagėgių rinktinės pareigūnai į savo užkardas kviečia moksleivių grupes, taip pat patys vyksta į mokyklas.

„Kai problema ryški tapo, reglamentuota, kad kiekvienu tokiu atveju susisiekiama su nepilnamečio tėvais, pravedamas pokalbis apie įtraukimo į kontrabandą žalą. Su visų šiemet sulaikytų nepilnamečių tėvais bendrauta, jie įspėti dėl administracinės atsakomybės už nepilnamečio nepriežiūrą“, – BNS sakė G. Mišutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų