• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasieniečiai pirmadienį apgręžė 20 į Lietuvą iš Baltarusijos bandžiusių patekti neteisėtų migrantų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasieniečiai pirmadienį apgręžė 20 į Lietuvą iš Baltarusijos bandžiusių patekti neteisėtų migrantų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA

VSAT pažymi, kad tai tai didžiausias neįleistųjų per parą neteisėtų migrantų skaičius šiemet. Paskutinį kartą neįleistų migrantų daugiau nei pirmadienį buvo gruodžio 19 dieną – 33.

Į Lietuvą iš Baltarusijos dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių pirmadienį nebuvo. 

Sekmadienį VSAT užkirto kelią į Lietuvą neteisėtai patekti 13 asmenų, šeštadienį ir penktadienį – po tris, ketvirtadienį – 14. Trečiadienį ir antradienį nebuvo atvejų, kai Lietuvos pasieniečiams būtų tekę neįsileisti iš Baltarusijos ėjusių migrantų.

Taip pat pranešama, kad pirmadienį vėlai vakare viename iš Medininkų užsieniečių registracijos centre esančių sektorių maždaug keturios dešimtys ten gyvenančių moterų, didžioji dauguma Afrikos šalių pilietės, pradėjo būriuotis prie apsauginės tvoros. Migrantės garsiai šaukė reikšdamos nepasitenkinimą apgyvendinimu centre ir reikalavo laisvės.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pranešimo, į pareigūnų nurodymus nusiraminti ir išsiskirstyti migrantės nereagavo, toliau rėkė, kelios gana agresyvios užsienietės nuvertė tvoros segmentą. Aktyviausiosios pradėjo lipti per tvorą bandydamos, įtariama, pasišalinti iš centro. 

REKLAMA

Kaip skelbia VSAT, siekdamas užkirsti kelią pabėgimui ir stengdamasis suvaldyti incidentą vienas pasienietis panaudojo ašarines dujas. Tuomet užsienietės grižo į savo gyvenamąsias patalpas. Medikų pagalbos po šio maždaug valandą trukusio įvykio niekam neprireikė.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko per 8 tūkst. Dalis užsieniečių į šalį patekti bandė ne po vieną kartą.

Vien tik šiemet tokių užsieniečių buvo 300.

Tarnybinių ginklų pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų