Kai kurie parlamentarai norėtų, jog valstybės himnas per Lietuvos radiją būtų grojamas dukart per dieną - ryte ir vakare. Tokias pataisas septyni Seimo nariai įregistravo parlamento posėdžių sekretoriate.

Šiuo metu Valstybės himno įstatymas numato, jog Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“ grojama pradedant ir baigiant pirmąją programą. Tačiau iš tiesų valstybės himnas transliuojamas vieną kartą per parą - 24 valandą, nes Lietuvos radijo pirmoji programa trunka visą parą.

Kaip parlamentarai rašo aiškinamajame rašte, patikslinti teisės aktą susiruošta dėl to, kad esą tokį pageidavimą išsako piliečiai viešose diskusijose ir Seimo nariams siunčiamuose laiškuose.

„Dabar nėra vykdomas įstatymo straipsnis, kur sakoma, kad himnas grojamas du kartus - pradedant ir baigiant programą.

Jie labai gudriai nuėjo - per vieną kartą atgieda du periodus. O pas mane atėjo Kauno inteligentai ir sako, kad jeigu jau sovietmečiu buvo Tarybų Lietuvos himnas grojamas ryte ir vakare, buvo tas rytinis giedojimas, tai būtų gerai, jog ir dabar žmonės einantys į darbą ryte paklausytų. Gal ir jaunimui naudinga būtų, nes dabar jie nežino net žodžių, o kartojimas padeda įsiminti žodžius“, - BNS sakė vienas iniciatyvos autorių konservatorius Arimantas Dumčius.

REKLAMA

Be A.Dumčiaus teisės akto pataisas parėmė liberalsąjūdietė Dalia Teišerskytė, konservatoriai Rytas Kupčinskas, Vida Marija Čigriejienė, Kęstutis Čilinskas, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys Egidijus Klumbys bei du darbiečiai - Vydas Gedvilas ir Loreta Graužinienė.

Pagal įstatymą, Lietuvos valstybės himnas privalo būti giedamas arba grojamas pradedant ir baigiant Seimo sesijas, iškilmingus parlamento posėdžius, pradedant arba baigiant iškilmingus susirinkimus ir posėdžius, skirtus Lietuvos Respublikos švenčių ir atmintinoms dienoms, taip pat sutinkant ir palydint Lietuvoje oficialiai apsilankančius užsienio valstybių ir vyriausybių vadovus, užsienio valstybėse Lietuvos himnas grojamas, kai pagal diplomatinį protokolą atstovaujama Lietuvos Respublikai.

Nacionalinės televizijos laidose „Tautiška giesmė“ transliuojama programos pradžioje valstybės šventės ir kitomis dienomis, jeigu pagal Vyriausybės nutarimą iškeliama Lietuvos valstybės vėliava, o radijo laidose - kasdien pradedant ir baigiant pirmąją programą.

Himnas grojamas ir iškeliant Lietuvos valstybės vėliavą valstybinių valdžios ir valdymo institucijų viešųjų renginių proga bei vykstant vidaus bei tarptautinėms sporto varžyboms, jeigu iškeliama Lietuvos valstybės vėliava.


Rašyti komentarą...
d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2008-04-09 20:44:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siulau organizuoti kasmetinius Lietuvos Valstyes Himno atlikimo konkursus Vasario 16 proga ir nugaletojams skirti nemazas premijas! Lietuvos Himnas labai grazus!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų