Panevėžio visuomenės sveikatos centras š.m. balandžio 23 d. gavo skubų pranešimą iš VšĮ „Respublikinė Panevėžio ligoninė“ Infekcinių ligų suaugusiųjų skyriaus apie įtariamą susirgimą tymais.

Susirgo 2 vienos šeimos Panevėžio miesto gyventojos, viešėję Sankt Peterburge pas gimines. 2012 m. balandžio 22 d. į VšĮ „Respublikinė Panevėžio ligoninė“ Infekcinių ligų suaugusiųjų skyrių hospitalizuotos 33 metų amžiaus motina ir 11 metų jos dukra.

Epidemiologinio tyrimo metu išsiaiškinta, kad 4 asmenų šeima savo transportu š.m. balandžio 8 d. nuvyko į Sankt Peterburgą aplankyti giminių. Nuvykę sužinojo, kad motinos sesuo serga tymais ir yra hospitalizuota. Grįžus šeimai į Lietuvą, po savaitės nuo apsilankymo Sankt Peterburge susirgo dukra, kurią vargino sausas kosulys, pakilo temperatūra iki 38 – 39°C, atsirado tymams būdingas bėrimas (pradžioje išbertas veida, po to – visas kūnas), vėliau susirgo ir mergaitės mama, kurią vargino tie patys ligos simptomai.

Motinos teigimu, šeima yra atsisakiusi skiepyti vaikus, todėl abu mokyklinio amžiaus vaikai yra neskiepyti nuo tymų, nors vienintelis būdas apsisaugoti nuo šios virusinės kilmės ligos yra skiepai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi (Žin., 2008, Nr. 1–27), kombinuota tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina skiepijami 15 – 16,5 mėn. amžiaus vaikai, pakartotinai skiepijami 6 – 7 metų amžiaus vaikai.

REKLAMA

Tymai – tai ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų. Tymais vis dar labai daug sergama šalyse, kur skiepijimų apimtys nepakankamos. Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus. Iš infekuoto asmens tymų virusas išsiskiria per kvėpavimo takus, pradedant pirmomis ligos dienomis, iš viso 4 – 7 dienas. Pagrindinis perdavimo būdas – oro lašelinis. Tymams imlūs yra ir vaikai, ir suaugusieji. Iki 90–95% imlių, imuniteto neturinčių asmenų, kontaktavusių su sergančiuoju tymais, suserga.


Rašyti komentarą...
t
tai va
2012-04-25 14:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
va va, tai neskiepykite "gerosios" mamos savo vaiku, jei jums jie nebrangus ir sulauksim ne tik epidemiju, bet ir mirciu. o tada, kaip lietuviui ir dera, visi begs skiepytis. ot mentalitetas zmoniu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų