Panevėžio rajono mero skandalas kilo dėl pagalbos vienai įmonei

Teisėsauga trečiadienį pranešė pareiškusi įtarimus Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui dėl piktnaudžiavimo tarnyba įmonės „Panevėžio melioracija“ naudai. Meras P.Žagunis yra šios bendrovės akcininkas ir valdybos narys.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovui įtarimai pareikšti vykstant tyrimui dėl savivaldybėje vykdytų neskaidrių viešųjų pirkimų, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Pareigūnai įtaria, kad P.Žagunis darė neteisėtą įtaką Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams, atsakingiems už viešųjų pirkimų organizavimą.

Jie sako turintys duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad savivaldybėje kai kurie viešieji pirkimai, susiję su melioracijos, kelių ir gatvių priežiūros, rekonstrukcijos ir projektavimo darbais, buvo organizuojami neskaidriai.

P.Žagunis taip pat yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio pavaduotojas. Pareiškus jam įtarimus, politikas pranešė sustabdantis narystę partijoje, kol pasibaigs ikiteisminis tyrimas.

Jam taip pat yra paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš Lietuvos, BNS patvirtino STT atstovė Jurgita Razmytė.

REKLAMA

Prokuratūros atstovė Panevėžyje Rasa Stundžienė BNS teigė, kad prašyti mero nušalinti nuo pareigų kol kas „neplanuojama, (...) nebent paaiškėtų naujos tyrimo aplinkybės“.

„Panevėžio melioracijos“ akcininkas

Įtariama, kad Panevėžio rajono savivaldybės administracijos kai kurie valstybės tarnautojai galėjo sudaryti palankias sąlygas „Panevėžio melioracijai“, o ši įmonė dėl neskaidraus viešųjų pirkimų proceso laimėdavo konkursus. Už tai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams galimai buvo atsilyginta kyšiais, nurodo teisėsauga.

Rajono meras P.Žagunis yra vienas iš dviejų pagrindinių „Panevėžio melioracijos“ akcininkų. Registrų centro duomenimis, kartu su antros eilės pusbroliu Antanu Žaguniu P.Žagunis valdo 80 proc. bendrovės akcijų.

Jis taip pat yra šios bendrovės valdybos narys, anksčiau buvo ilgametis jos direktorius.

Meras BNS tvirtino nusišalindavęs, jei savivaldybės taryboje buvo svarstomi su „Panevėžio melioracija“ susiję klausimai.

„Jeigu jie (sprendimai dėl minimos bendrovės) buvo, tai taip (nusišalindavau)“, – sakė meras.

„Panevėžio melioracija“ yra tarp didžiausios vertės viešųjų pirkimų Panevėžio rajono savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose laimėtojų. Viešųjų pirkimų tarnybos duomenimis, 2011 metais drauge su „Panevėžio keliais“ bendrovė vykdė 1 mln. 879 tūkst. eurų vertės kelių ir gatvių rekonstrukcijos darbus.

Taip pat bendrovė yra laimėjusi mažesnės vertės rajono savivaldybės ir jos įmonių bei seniūnijų, asociacijų konkursų melioracijos darbams, statinių rekonstrukcijoms. Nuo 2011 metų bendra konkursų, kuriuos laimėjo „Panevėžio melioracija“ vertė siekia daugiau kaip 3 mln. eurų.

Direktorius rinkimuose dalyvavo kaip valstietis

„Panevėžio melioracijos“ direktoriumi dirba Vidmantas Bernatavičius. Jis 2015 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose 41 numeriu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. Į tarybą jis nebuvo išrinktas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų