Palangoje ekspertai siūlo iškirsti Birutės kalno medžius

 Archeologai ir paveldosaugininkai siūlo išpjauti ant Birutės kalno Palangoje esančius medžius, taip atidengiant šį kuršių piliakalnį, rašo „Lietuvos žinios“.

Šiuo metu baigiamas įgyvendinti kompleksinio Birutės parko tvarkymo antrasis etapas. Kitais metais turėtų būti pradėtas paskutinis, todėl ateis eilė sutvarkyti ir patį Birutės kalną. Ekspertai siūlo pasekti Vilniaus pavyzdžiu, kuomet buvo nukirsti Gedimino kalno medžiai, ir grąžinti Palangoje esančiam piliakalniui XIX amžiaus vaizdą.

„Palangos piliakalnis, kaip kultūros paveldo objektas, yra visiškai neprižiūrėtas, jo nematyti per medžius ir krūmus. Vilnius pirmas žengė žingsnį išlaisvindamas Gedimino piliakalnį. Dabar visi džiaugiasi didingu jo vaizdu. Atėjo metas priimti radikalų, bet teisingą sprendimą ir dėl Birutės kalno", - dienraščiui sakė archeologas dr. Gintautas Zabiela.

Palangos miesto botanikos parko direktorius Valdas Pakusas taip pat tvirtina, kad vykdant paskutinį Birutės parko tvarkymo etapą, ketinama iškirsti ant kalno esančius krūmus bei bemt dalį pušų.

REKLAMA

Kultūros paveldo departamento atstovai taip pat laikosi pozicijos, kad pušų ant Birutės kalno neturėtų likti, tačiau darbus esą būtų galima suskirstyti etapais, kad pasikeitimai vyktų palaipsniui ir žmonės prie to priprastų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
C
Cha
2015-06-02 11:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cha,
koks čia dabar Gedimino kalno ,,didingas vaizdas" . Kol nebuvo šiuolaikinio keltuvo, to stiklinio prielipo ant kalno bokšto aikštelės, tai pliko kalno/pilies vaizdas ir turėjo būti . Civilizacijos patogumai vaizdą aiškiai sugadino. Dar pridėkim tą geležinį pilką tiltą per Nerį. Gražus tiltas, bet jis čia vaizdą tik gadina, kitoj vietoje atsiskleistų tikrasis jo grožis. Dar prasinešė per krūmelius pagal Neries pakrantę, taip sakant atidengė gatvės asfaltą. Ot, tas geležinis vamzdis tai dabar labai derinasi- turistų foto objektas. Šitas niekaip nenukertamas... Ar reikia tiek nekęsti žalumos, kad taip žalią Vilniaus rūbą taip naikinti. Žinoma, žalius plotus prižiūrėti yra brangiau, nei gatvę prašluoti. Nesakau, kai reikalingi medžių, krūmų sanitariniai kirtimai. Na, bet ne taip žiauriai, plynes paliekant.Tai tą patį, tur būt nuveiks ir su Birutės kalnu.
Atsakyti
-1

B
Birutė
2015-06-02 14:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku, negalima kirsti medžiu ant birutės kalno, nes vidury tokio gražaus miško- parko ,atrodys kaip nuogas užpakalis vištos.
Atsakyti
-1

O
O
2015-06-02 20:03:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
keltuvą prie Birutės kalno prilipinsite? Reikia būtinai. Ir vamzdžio nepamirškite. Siaubas!!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų