Birželio 1 dieną Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Algirdas Kaminskas pasveikino neįgaliųjų socialinės įmonės „Lyderio akademija" projekto „Angelai sargai - žmonės su negalia" organizatorius ir dalyvius. Šis projektas buvo įvertintas Vidaus reikalų ministerijos premija.
Savivaldybė yra pasirašiusi paslaugų teikimo sutartį su jungtinę veiklos sutartį sudariusiomis UAB „Lyderio akademija" ir IĮ „Eurotela". Pagal ją negalią turintys žmonės padeda policijos pareigūnams stebėti vaizdo stebėjimo kameras.
Vidaus reikalų ministerijos Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų konkurse minėtas projektas buvo labai gerai įvertintas ir laimėjo tūkstančio litų paskatinamąją premiją.„Džiaugiuosi, kad šis projektas buvo labai sėkmingas. Neįgalūs asmenys kvalifikuotai atlieka savo darbą, prisideda prie saugumo užtikrinimo mieste. Savivaldybei malonu turėti tokius partnerius. Saugumas mieste priklauso ne tik nuo policijos pareigūnų, bet ir nuo visų miestiečių. Tikiu, kad visiems ir toliau sėkmingai bendradarbiaujant Kaune bus užkirstas kelias ne vienam nusikaltimui“, - kalbėjo miesto vadovas Andrius Kupčinskas.
Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Algirdo Kaminsko, šio projekto nauda buvo akivaizdi, nes dėl įdarbintų neįgaliųjų nuo vaizdo stebėjimo būdavo atlaisvinami policijos darbuotojai, kurie gali dirbti tiesioginius savo darbus, prižiūrėti viešąją tvarką. „Apsaugos kamerų filmuojamus vaizdus darbuotojai stebi visą parą, kurie, užfiksavę pažeidimus, operatyviai informuoja apie tai pareigūnus, tuomet jie gali greitai sureaguoti ir nubausti nusikaltėlius", - teigė A. Kaminskas.
Žmonės su negalia stebi mieste įrengtų 69 vaizdo kamerų siunčiamus vaizdus, fiksuoja pažeidimus žurnaluose ir apie tai informuoja policijos pareigūnus, atsakingus už viešąją tvarką. Vaizdo stebėjimo kamerų transliacijas vaizdo operatoriai stebi visą parą pagal patvirtintą darbo grafiką. Nuo pernai metų rusėjo, kai buvo pasirašyta sutartis su socialine įmone, iki šių metų gegužės buvo užfiksuoti 225 pažeidimai: vidutiniškai po 20-30 pažeidimų per mėnesį.
„Dėl šio projekto pastovų ir nuolatinį darbą turi 12 negalią turinčių asmenų, kurie džiaugiasi, kad jų darbas ypač svarbus visai visuomenei. Jie jaučiasi integruoti į visuomenę. Kauno miesto savivaldybė dabar gali būti pavyzdys visoms kitoms savivaldybėms“, - sakė IĮ „Eurotela" direktorius Nerijus Briedis.
Mero patarėja Edita Gudišauskienė, kuri aktyviai tarpininkavo, kad šis projektas būtų kuo greičiau įgyvendintas, džiaugėsi pasiektais rezultatais. „Kaunas dabar yra pavyzdys kitiems miestams politikams, kaip galima įdarbinti neįgaliuosius, iš to turint naudos visam miestui“, - sakė E. Gudišauskienė.
Tiek miesto savivaldybės, tiek policijos atstovai pageidautų, jog mieste ateityje plėstųsi vaizdo kamerų tinklas.
Neįgaliųjų integracijos projektus finansuoja ir darbo birža, kuri apmoka 50 proc. atlyginimo, kitą pusę moka Savivaldybė. UAB „Lyderio akademija" miesto vadovams pasiūlė ir toliau plėtoti dialogus su darbo birža, siekiant įdarbinti kuo daugiau neįgaliųjų.
Miesto meras A. Kupčinskas žadėjo, kad sustoti neketinama. Pasiekti rezultatai įpareigoja plėtoti bendradarbiavimą.