Paaiškėjo, kaip V. Pranckiečio žmona susijusi su R. Karbauskio „Agrokoncernu“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pripažįsta laiku nedeklaravęs savo sutuoktinės nuomos sutarties su valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio valdoma įmone „Agrokoncernas“, tačiau stebisi, kodėl jo apie tai anksčiau neinformavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

„Pripažįstu, kad privačių interesų deklaracijoje sandoris deklaruotas nelaiku (...). Aš esu pasirengęs prisiimti atsakomybę ir atsakyti įstatymų nustatyta tvarka“, – žurnalistams Kaune pirmadienį sakė Seimo pirmininkas.

Apie tai, kad V. Pranckietis mažiausiai metus nedeklaravo savo sutuoktinės Irenos Pranckietienės nuomos sutarties su „Agrokoncerno“ valdomu „Biomasės centru“, skelbė naujienų portalas 15min.lt.

„Suprantu, kad tai mano klaida, bet būčiau buvęs dėkingas, kad VTEK, jos Prevencijos skyrius būtų pastebėjęs šią mano klaidą anksčiau. Ir buvo paskirtas man dėmesys, kai tik buvau išrinktas į šias pareigas – buvo pasakyta, kad turėtumėte išeiti iš tokios organizacijos, iš tokios organizacijos, iš vadovybių. Tai buvo Prevencijos skyriaus darbas“, – teigė V. Pranckietis.

REKLAMA

Seimo pirmininkas pabrėžė, kad pajamos niekada nebuvo slepiamos, nes Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktoje pajamų deklaracijoje visa ši informacija buvo nurodyta.

Politikas dar kart pabrėžė, kad už 38 hektarų nuomą Rokiškio rajone gauna apie 5 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių. Jis nurodė, kad sutartis su minima bendrove sudaryta 2014-aisiais, o atnaujinta pernai lapkritį, tačiau prievolė nurodyti deklaracijoje žemės nuomą pastebėta tik šį lapkritį, deklaruojant kitą sandorį, ir tai buvo padaryta.

V. Pranckietis taip pat tikino, kad šiuo metu už hektaro minimos žemės nuomą per metus gauna 131 eurą – iš viso 4182 eurus, atskaičius mokesčius. Anot jo, rinkos kainos Radviliškio rajone siekia 120–180 eurų už hektarą.

Parlamento vadovas taip pat aiškinosi ir dėl jo kartu su „valstiete“ Virginija Vingriene teikto Dirvožemio įstatymo projekto. Jis, kaip minima straipsnyje, gali turėti įtakos „Agrokoncernui“. V. Pranckiečio teigimu, įstatymo turinys kaip tik skirtas mažinti trąšų naudojimą.

VTEK šią savaitę žada nagrinėti V. Pranckiečio klausimą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų