• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vengrijos ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui apsilankius Maskvoje bei Pekine, Seimo Užsienio reikalų komitetas uždaro posėdžio metu trečiadienį aptars galimybes užkardyti tokius veiksmus.

Vengrijos ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui apsilankius Maskvoje bei Pekine, Seimo Užsienio reikalų komitetas uždaro posėdžio metu trečiadienį aptars galimybes užkardyti tokius veiksmus.

REKLAMA

„Darome uždarą posėdį, nes norime apsvarstyti kartu su Užsienio reikalų ministerija, galbūt dar kas iš Europos parlamentarų atvyks (...). Norime apsvarstyti visas galimybes užkardyti tokius veiksmus, kuriuos turime po ranka ar kurių galbūt neturime ir turime susikurti, tuo pat metu (...) ES nuolatiniai atstovai lygiai tą pačią temą kels“, – BNS sakė Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Praėjusią savaitę V. Orbanas lankėsi Kyjive ir Maskvoje, o pirmadienį su „Taikos misija 3.0“ vyko į Pekiną iš anksto neskelbto vizito. Vengrija liepos pradžioje pagal rotacijos principą perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES).

REKLAMA
REKLAMA

ES ir NATO pareiškė, kad V. Orbanas į Kremlių išvyko vadovaudamasis vien savo šalies dvišaliais ryšiais su Rusija ir neturi jokių įgaliojimų kalbėti kurios nors organizacijos vardu.

REKLAMA

„Niekas neįgaliojo Orbano taip kalbėti, taip elgtis. Oficiali ES pozicija yra Zelenskio taikos formulė ir tarptautinės teisės paisymas. O tai, ką šneka ponas Orbanas, yra iš esmės Kinijos pozicija ir vizitas ne tik į Rusiją, bet ir į Kiniją tą patį rodo“, – kalbėjo Ž. Pavilionis.

„Galbūt iš tikro turime aiškiai pasakyti, kad Vengrijos pirmininkavimo laiku būtent Kaja Kallas yra mūsų veidas, o viskas, ką daro Orbanas, Vengrijos užsienio reikalų ministras (...) niekaip neatstovauja mūsų šioje srityje“, – pridūrė komiteto pirmininkas.

Jis teigė, jog posėdyje bus tariamasi dėl veiksmų, kurių galima imtis įvairiais lygiais – tiek Briuselyje, tiek parlamento lygiu, tiek vyriausybių lygiu, „kaip išvengti tokių situacijų“.

Politikas taip pat svarstė, kad tokiu būdu bandoma mesti iššūkį ir būsimai Europos Komisijai.

Seime kai kuriems durneliams eilinis proto užtemimas, jie save jau laiko pasaulio valdovais, kiti save dar laiko debiliariniais ar nebinariniais.
sitas Povilionis arba idiotas arba kenkejas,norintis mus supykdyt su Vengrija,kurios naikintuvai,tarp kitko,saugo musu oro erdve.Jis labai norejo supykdyt Lietuva su Amerika per NATO samita Vilniuje,bet nepavyko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų