Orai: sninga šiandien, snigs rytoj

Tarp Baltijos ir Juodosios jūrų esanti žemo slėgio sritis mąžta ir traukiasi į rytus. Ką visa tai reiškia, netrukus ir pasiaiškinsime.

Pirma, iš čia pasitrauks storieji debesys, bet liks plonesni. Dėl to snigs mažiau, o patys orai bus šviesesni.

Antra, ciklonui pasislinkus į rytus, atsivers kelias šaltesniam orui pasiekti Baltijos apylinkes. Dėl to savaitgalį pašals.

Šiandien Lietuvoje buvo apsiniaukę, debesys daug kur sijojo smulkų sniegą. Šį vakarą kurį laiką snigs visur, vėliau šalies šiaurėje liausis. Šalies rytuose vėl snigs gausiau nei kitur. Kur nors galimas rūkas. Dieną kurį laiką snigs šalies rytuose ir pietuose, tačiau jau negausiai. Vietomis bus slidu dėl plikledžio.

Snigo vakar, sninga šiandien, snigs rytoj. Socialiniai tinklai lūžta nuo apsnigtų miškų ir palaukių nuotraukų. Tačiau rytoj vakare snigti jau nustos, todėl galima pasiaiškinti, koks bus sniego dangos storis. Pasirodo, nuo penkiolikos – šešiolikos centimetrų šalies rytuose iki vieno – trijų centimetrų prie jūros, šalies vakaruose.

Šį vakarą visur yra laipsnis kitas šalčio, tiktai pietvakariuose, vakaruose iki 1 šilumos. Ryto valandomis visur bus apie 2 – 3 laipsnius šalčio, tik prie pat jūros apie 0. Dieną oro temperatūra nekils, taip ir laikysis apie 2 – 3 šalčio, tiktai prie pat jūros bus apie 0 laipsnių.

„Kitaip tariant, artimiausią parą Lietuvoje numatomi ramūs švelniai žiemiški orai. Naktį visur pasnigs, dažniausiai nedaug. Vietomis boluos rūkas. Dieną negausiai pasnyguriuos daugiausia pietinėje šalies dalyje. Naktį kai kur gali susidaryti rūkas. Oro temperatūra visą parą laikysis apie 1 – 3 laipsnius šalčio, prie jūros apie 0“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Sekmadienį vietomis truputį pasnigs. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 3 – 5 šalčio, bet pragiedrėjus gali būti iki 7 – 9. Dieną vyraus 2 – 4 laipsniai šalčio, prie jūros iki 2 ar net 3 šilumos.

REKLAMA

Pirmadienį orus lems naujas ciklonas. Bus nemaloniai vėjuota. Kartu su vėju atkeliaus ir sniegas bei šlapdriba – daugiausia į vakarinę ir šiaurinę šalies dalį. Kitur vėjas gali sniegą pustyti. Naktį bus apie 4 – 6 šalčio, prie jūros apie 0, dieną bus nuo poros laipsnių šalčio iki poros šilumos. Tačiau dėl vėjo orai bus nemalonūs.

„Geroji žinia yra ta, kad šis ciklonas greitai išsikvėps, o vėliau kitą savaitę orai bus permainingi, tačiau švelniai žiemiški“, – sako N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
m
marijosius
2021-01-08 18:05:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
pats matau kad sninga asilai jus!
Atsakyti
-1

P
PP
2021-01-09 09:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai,kad žemę apklojo sniego danga,neiššals augalai ,bus drėgmėas pavasarį. Gražu ,reikia tik džiaugtis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų