Seimo opozicijos atstovai pirmadienį sugriovė kvorumą neeiliniame Žmogaus teisių komiteto posėdyje, kuriame planuota svarstyti klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho reabilitavimo.

Opozicijos atstovai atėjo į posėdį, tačiau nepasirašė protokolo, o komiteto vadovui Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovui paskelbus, kad priskaičiuos juos kaip dalyvaujančiųjų - paliko posėdžio salę.

Į posėdį susirinko penki komiteto nariai, tad trūko vieno nario iki kvorumo. Žmogaus teisių komitetui iš viso priklauso dešimt parlamentarų.

Kvorumui nesusirinkus, komiteto nariai išsiskirstė. Posėdyje dalyvavo LLRA atstovas, komiteto pirmininkas Leonardas Talmontas, „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė, pakaitinė komiteto narė „darbietė“ Zita Žvikienė ir jos frakcijos kolega Gintaras Tamošiūnas, socialdemokratę Mariją Aušrinę Pavilionienę pakeitęs Eduardas Šablinskas.

Pirmadienį neeilinis ŽTK posėdis buvo šaukiamas keturių komiteto narių iniciatyva. Jame buvo numatytas vienintelis klausimas - dėl sukčiavimu kaltinamo Darbo partijos įkūrėjo V.Uspaskicho reabilitavimo, Europos Parlamente (EP) svarstant jo neliečiamybės panaikinimo klausimą.

REKLAMA

Grupė parlamentarų siūlė spręsti klausimą „Dėl galimų Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimų ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisų“. Siūlomame rašte nurodoma, kad „Darbo partijos baudžiamasis procesas galimai yra politizuotas bei pažeidžia pagrindines žmogaus teises ir laisves numatytas konvencijoje“. Raštą pasirašo 45 Seimo nariai, tarp jų - Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė L.Graužinienė, dauguma „darbiečių“ frakcijos narių, taip pat yra „tvarkiečių“, socialdemokratų, LLRA, Mišrios Seimo narių grupės atstovų parašų.

Raštą, kuriuo preambulėje teigta, kad Darbo partijos juodosios buhalterijos byla - politizuota, „darbiečių“ iniciatyva jau bandyta svarstyti Žmogaus teisių komitete, tačiau neužtekdavo balsų klausimą įtraukti į darbotvarkę.

Šio komiteto narė liberalė Dalia Kuodytė kėlė versiją, jog neeilinis posėdis pirmadienį pavakare šaukiamas, nes į komandiruotę išvyksta socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė. Ji vienintelė iš valdančiųjų komitete balsuodavo prieš tai, kad V.Uspaskicho reabilitavimo klausimas būtų traukiamas į posėdžio darbotvarkę.

Tuo metu Žmogaus teisių komiteto vadovas L.Talmontas tvirtino, kad siūlomas projektas - naujas, o Seimo narių prašymo šaukti neeilinį posėdį ignoruoti negalima.

Liberalės D.Kuodytės vertinimu, šis raštas turėtų tapti argumentu V.Uspaskichui Europos Parlamente įrodinėjant, esą Darbo partijos byla - politinė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų