Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį priėmė sprendimą, jog televizijos laidos žurnalistus į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą (LNOBT) atsivedę konservatoriai Aurelija Stancikienė bei Kazimieras Uoka nusižengė Seimo statutui.

Rengėjų išvadoje siūlyta parlamentarus, nusprendusius savarankiškai su žurnalistais aiškintis, ar skaidriai panaudotos lėšos LNOBT renovacijai, pripažinti viršijusiais įgaliojimus, tačiau balsų priimti šiai nuostatai neužteko. Komisija, konstatavusi, jog atlikdami parlamentinę kontrolę parlamentarai nesilaikė Seimo statuto, apsiribojo rekomendacija jam nenusižengti.

Nors Seimo statutas numato Seimo nario teisę lankytis įmonėse, įstaigose ir organizacijose jo veiklos klausimais ir reikalauti, kad jam pateiktų reikiamą informaciją, tačiau nuostatose, apibrėžiančiose parlamentinę kontrolę, pažymima, jog ją atlieka parlamentiniai komitetai.

Etikos sargams užkliuvo tai, kad į LNOBT parlamentarai susiruošė be atitinkamų komitetų ar komisijų įgaliojimų, drauge pasiėmė žurnalistus, ir savo išvadas po apsilankymo teatre paskelbė ne atitinkamoms institucijoms, o žiniasklaidai.

Parlamentarų elgesys užkliuvo tiek valdantiesiems, tiek opozicijos atstovams komisijoje.

„Parlamentarai pasielgė netinkamai, savo darbą betarpiškai susiedami su žurnalistiniu tyrimu“, - komisijos posėdyje sakė valdančiosios Tautos prisikėlimo partijos frakcijos atstovas Mantas Varaška.

REKLAMA

Pasak opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovo Mečislovo Zasčiurinsko, jei Seimo nariai ir turėjo įtarimų apie pažeidimus, turėjo kreiptis į Valstybės kontrolę, o ne „iš karto skelbti pranešimus“.

Opoziciniam valstiečių liaudininkų atstovui Konstantui Rameliui užkliuvo tai, kad verdiktas, esą atliekant LNOBT renovacijos darbus „nuplaukė“ 7 mln. litų, buvo paskelbtas ne atlikus auditą, o, parlamentaro manymu, tik paviršutiniškai susipažinus su dokumentais.

„Jūsų pareiškimas, kad trūksta septynių ar devynių milijonų, pusvalandį pavarčius dokumentus, yra įgaliojimų viršijimas“, - sakė K.Ramelis.

Konservatriams kliuvo ir nuo jų pačių frakcijos atstovės komisijoje Vidos Marijos Čigriejienės: „Jūs viršijot kompetencijas - jei būtų įgaliojęs Audito komitetas, Antikorupcijos komisija, mes čia jūsų nesvarstytumėm, bet jūs pasišaukėt R.Grinevičiūtę ir pasinaudojot žurnalistika“.

Į komisiją, prašydamas įvertinti parlamentarų elgesį, kreipėsi teisėsaugos akiratyje dėl lėšų panaudojimo atsidūrusio LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas.

LNOBT vadovą papiktino tai, jog Seimo nariai konservatoriai A.Stancikienė bei K.Uoka, lydimi LNK televizijos laidos „Paskutinė instancija“, į teatrą aiškintis, kur panaudoti 36 mln. litų, skirti teatro rekonstrukcijai, atėjo iš anksto neįspėję, tad teatro darbuotojai nebuvo pasirengę pateikti jiems rūpimos informacijos.

LNOBT vadovą nustebino ir tai, jog lėšų švaistymą, anot jo, parlamentarai nustatė „iš akies“. „36 mln. litų darbo apimčiai išsiaiškint, jei iš tiesų buvo noras įsigilinti, turėjo būti pateikti klausimai, gauti dokumentai, kad būtų vietoj kvalifikuoti žmonės, pateiktų atsakymus. Turiu įtarimą, kad pagrindinis tikslas buvo ne išsiaiškinti renovacijos eigą. Atvirai pasakius, per dvi valandas ir neįmanoma išsiaiškint darbų apimties“, - komisijos posėdyje praėjusią savaitę sakė G.Kėvišas.

Tuo metu Seimo narė A.Stancikienė tvirtino, jog parlamentarų apsilankymo tikslas - užtikrinti Konstitucijoje numatytą teisę nekliudomai gauti ir skleisti informaciją.

REKLAMA

Komisijos nariams užkliuvo tai, jog laidos, kuriai parlamentarė padėjo patekti į teatrą, vedėja Rūta Grinevičiūtė - jos visuomeninė padėjėja, taip pat tai, jog, nors raštą kultūros ministrui, prašydama leidimo apsilankyti LNOBT, A.Stancikienė pasirašė kaip Antikorupcijos komisijos narė, komisija įgaliojimo domėtis minėtu klausimu parlamentarei nesuteikė.


Rašyti komentarą...
o
o kitam galima
2009-02-18 18:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai grazuolis seimunas nuolat girdejau daro, dar berods ir teisejams skambina gasdina
Atsakyti
0

r
rinkeja
2009-02-18 18:19:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu Cigrijiene kaip visuomet saunuole, vel rinksim
Atsakyti
0

b
buldozerio darbo metodai
2009-02-18 18:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
na uoikas tai zinomas veikejas, kada ivykdysi pazadus sumazinti seimunu iki 70, parasus mes dar tau rinkome kaip kvailiai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų