Nužudymą Švenčionėliuose primena vienas iš nuteistų sutuoktinių: reikalavo pinigų

Švenčionėlių rajone gyvenę sutuoktiniai Rasa ir Jevgenijus Subočiai šiuo metu atlieka paskirtas įkalinimo bausmes už moters nužudymą. Vyrui iš pradžių skirta 17 metų bausmė vėliau apeliacinėje instancijoje buvo sutrumpinta 2 metais, o jo sutuoktinei už grotų teks praleisti metais trumpiau – 14-ka.

Pastaruoju metu Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme buvo nagrinėjami net du J. Subočiaus skundai dėl esą netinkamų sprendimų jo atžvilgiu bei dėl prastų gyvenimo sąlygų tuometiniame Lukiškių kalėjime.

Per abi bylas J. Subočius siekė prisiteisti bendrą 15 tūkst. eurų neturtinę žalą. Tiesa, abu kartus jam teko skaudžiai nusivilti, nes piniginiai ieškiniai buvo atmesti kaip nepagrįsti. Tiesa, teismas pripažino, kad laikinas J. Subačiaus perkėlimas į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių buvo neteisėtas. Tik už tai žudikui nebus kompensuota nė cento.

Jau minėtų sutuoktinių kriminalinė veikla prasidėjo dar 2011 metais, kai pora nusprendė pralobti nekaltų žmonių sąskaita.

Veikė kartu su žmona

Bylos duomenimis, J. Subočius 2011 metų gruodį subūrė organizuotą grupę, kurios vykdytoja tapo jo sutuoktinė R. Subočienė. Pora pasiskirstė konkrečias užduotis bei vaidmenis, turėdami tikslą gauti turtinės naudos, darant nusikaltimus.

R. Subočienės vaidmuo iš pradžių buvo toks, kad ji turėdavo įgyti nepažįstamų asmenų pasitikėjimą. Pirmoji jų auka užfiksuota 2011 m. gruodžio 12-ąją. Moters vardu buvo atidaryta sąskaita banke.

Netrukus sukčiai išviliojo ir šios sąskaitos elektroninės bankininkystės duomenis. Jų tikslas buvo paimti greitąjį kreditą. Moteris buvo patikli, todėl sukčiams patikėjo visus reikalingus duomenis.

Nusikaltėliai veikė apsukriai. Jie savo nusikaltimus vykdė ne namuose, o interneto kavinėje. Taip tikėjosi sumėtyti pėdsakus. Iš pradžių jiems neblogai sekėsi. Pirmosios savo aukos vardu jie paėmė 100 litų (apie 29 eurų) kreditą. Vėliau pasisavino dar 150 litų (apie 44 eurus).

Sukčiai greituosius kreditus apgautos moters vardu nedidelėmis sumomis ėmė kas kelias dienas. Įprastai po 100 litų (beveik po 30 eurų). Taip pamažu susikaupė beveik 16 tūkst. litų (apie 4600 eurų) suma, kurią sukčiams reikėjo kažkaip padengti.

REKLAMA

Tuo metu kaip tik jų kelyje pasitaikė Aušra K., kuri turėjo problemų su alkoholiu. To sukčiams tik ir tereikėjo, kad palaužtų jos valią. Aušros K. vardu buvo paimta greitųjų kreditų už beveik 22 tūkst. litų (beveik 6,4 tūkst. eurų).

Tuo metu prasidėjo tam tikras žaidimas, kai vienos moters vardu paimtu kreditu buvo dengiama kitos aukos „skola“.

Sukūrė kruviną planą

2012 kovo 14-ąją sutuoktiniai iš anksto susitarė nužudyti Aušrą K., kad ji nepraneštų apie jų jos atžvilgiu įvykdytus nusikaltimus teisėsaugos institucijoms. Šiuo atveju taip pat buvo pasiskirstyta konkrečiomis užduotimis bei vaidmenimis.

J. Subočius tų pačių metų balandžio 25-ąją surado Aušrą K. ir automobiliu „Fiat Punto“ atvežė moterį į Augustavo kaime esantį garažą. Įkalbėjęs Aušrą K. ten jo palaukti, išeidamas užrakino garažo duris, kad moteris nepasišalintų.

Tada vyras grįžo namo pas žmoną. Jie buvo iš anksto susitarę, kad Aušrą K. nusiveš į gamtą, kur ją prigirdys alkoholiu, o po to pasmaugs ir jos kūną nuskandins ežere. Netrukus kraupus planas buvo pradėtas vykdyti.

Iš pradžių sutuoktiniai nuvažiavo pas J. Subačiaus tėvus, kur iš ūkinio pastato paėmė metalines grotas bei jas paslėpė, kad vėliau galėtų paimti. Tada abu nuvažiavo į parduotuvę, kur nusipirko 4 metrus metalinės grandinės po 1 metrą bei 8 vnt. metalinių karabinų.

Tuomet sutuoktiniai nusipirko pripučiamą valtį, alkoholio ir maisto prekių. Vėliau jie dar kartą grįžo į parduotuvę, nes buvo pamiršę valčiai pripusti skirtą pompą. Apsirūpinę nusikaltimui reikalingais daiktais, sutuoktiniai nuvyko į garažą, kuriame užrakinta laiką leido Aušra K.

Kaip ir planuota, sutuoktiniai moterį įkalbėjo važiuoti į gamtą išgerti alkoholio. Pakeliui iš J. Subačiaus tėvų namų, buvo paimtos iš anksto ryte paslėptos metalinės grotos.

Visi trys nuvažiavo prie ežero. Alkoholis liejosi laisvai. Buvo geriama iki 21 val. vakaro, kol Aušra K. apsvaigo ir užmigo. Tada J. Subačius savo aukai ant kaklo užmetė metalinę grandinę ir pradėjo smaugti savo auką.

REKLAMA

Girta moteris buvo pasmaugta. Vėliau žudikai jos kūną metalinėmis grandinėmis bei karabinais prirakino prie metalinių grotų ir pripustomis valtimis nuplukdę į ežerą, išmetė į vandenį, kad šis nugrimztų.

Taip tyčia bendrais veiksmais dėl savanaudiškų paskatų, tikslu nuslėpti kitus nusikaltimus, nužudė bejėgiškos būklės Aušrą K. Nors teisme sutuoktiniai vertė kaltę vienas kitam, bet surinktų įrodymų pakako juos nuteisti ilgiems kalėjimo metams.


Rašyti komentarą...
D
Dinga
2020-05-01 13:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per švelni bausmė, tokiems antžmogiams.
Atsakyti
0

J
J
2020-05-01 13:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jiems reikia tą patį padaryt,ką padarė šiai moteriai.
Žudikai,nenaudėliai gailėt tokių nereikia.Kam tokius dar maitinti mūaų mokesčių
pinigais.Ir Jiems ant kaklo kilpą,ir pakabint viešai.Gal tada pasimokins ir bijos kiti.
Atsakyti
-2

D
Draugas
2020-05-01 13:37:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš kaimynui ir paskolinau 9000€. Ir neatgaunu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų