Jaunuoliai plėšdavo moterims nuo kaklo auksinius papuošalus ir parduodavo lombardams.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą,  kurioje 30 metų A.Š. ir 17-metis E. S. kaltinami plėšimais.

Anksčiau jau aštuonis kartus teistam A. Š. teismas skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę, o du kartus teistam bendrininkui E.S – penkerius metus ir aštuonis mėnesius.

Be to, iš nuteistųjų nukentėjusioms priteista 7300 litų turtinei žalai atlyginti. Vienai nukentėjusiajai priteista 1000 litų neturtinės žalos atlyginimui.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Jaunuoliai  nuteisti už tai, kad jie praėjusių metų liepos mėnesį Šeškinės mikrorajone nuo moterų kaklų nuplėšdavo auksinius papuošalus, kuriuos vėliau parduodavo lombarduose.

Tyrimo nustatyta, jog A.Š. pagrobė grandinėlių ir pakabukų nuo 11 nukentėjusiųjų, jam beveik visais atvejais talkino tuomet nepilnametis E.S. Abu kaltinamieji nusikaltimus darydavo beveik kiekvieną dieną, kol jų nesulaikė policijos pareigūnai.

Nuo nukentėjusiųjų kaklų auksiniai papuošalai, kurių vertė nuo 170 iki 1900 litų, būdavo nuplėšiami dienos metu, kai jos laukdavo visuomeninio transporto stotelėse, sėdėdavo kieme ant suoliukų ar eidavo gatve.

REKLAMA

Apklaustas teisme kaltinamasis A.Š. dėl jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų prisipažino iš dalies ir paaiškino, kad 2011 metų vasarą jis sugalvojo planą, kaip pavogti grandinėles nuo moterų kaklų.  Visi nusikaltimai buvo padaryti pagal vienodą schemą – jis išsirinkdavo moterį, kuriai ant kaklo kabėjo grandinėlė, ir ją nutraukdavo. Nukentėjusiąsias pasirinkdavo spontaniškai. Vėliau grandinėles parduodavo lombarde. Dažnai šiuos nusikaltimus darydavo su E.S.

Teisme savo kaltę pripažino ir nepilnametis.

Abiem nuteistiesiems skirdamas realias laisvės atėmimo bausmes teismas pažymėjo, kad jie ir anksčiau teisti už nusikaltimus nuosavybei, atlikdami bausmę žalos neatlygino, A.Š. vartoja narkotikus, nėra niekada oficialiai dirbęs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų